Україна адаптує законодавство для рівного доступу до ринку праці ЄС
Українська делегація розпочала двосторонню зустріч з Європейською Комісією в межах офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 2 «Свобода переміщення працівників».
Ця сесія в Брюсселі є черговим важливим кроком у підготовці України до членства в ЄС, демонструючи готовність країни імплементувати європейські стандарти та забезпечувати права як українців, так і громадян ЄС.
Мова йде про нормативні акти, що дозволяють громадянам країн ЄС працювати в будь-якій іншій країні Євросоюзу без перешкод з урахуванням ключових соціальних, трудових та медичних гарантій.
До складу української делегації входять представники кількох міністерств та відомств. Міністерство соціальної політики України представляє заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська та генеральний директор Директорату розвитку соціального страхування та пенсійного забезпечення Валентина Кудін.
Команда Мінсоцполітики виступила з презентаціями щодо імплементації регламентів та директив ЄС, а також стосовно подальших дій з приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів у цій сфері.
«В умовах війни, коли ворог завдає масованих ракетних ударів по всій Україні, ми робимо все можливе, щоб кожен українець почувався захищеним. Підготовка до вступу в ЄС є частиною цього процесу. Адаптація Розділу 2 забезпечить умови, за яких українські працівники та громадяни країн Євросоюзу матимуть рівний доступ до ринку праці ЄС. Це відкриє нові економічні перспективи для країни. Ми прагнемо створити справедливу, прозору та надійну систему, яка відповідатиме європейським стандартам, забезпечуючи соціальні гарантії, чесну пенсійну систему та підтримку для вразливих верств населення. Це наш обов’язок перед людьми, які борються за майбутнє України», – підкреслила Ірина Постоловська.
Двостороння зустріч по переговорному Розділу 2 у напрямі соціальної політики присвячена аналізу законодавчих норм відповідно до директив та основного регламенту № 883/2004 Європейського Парламенту та Ради ЄС від 29 квітня 2004 року з питань координації систем соціального забезпеченняв контексті адаптації українського законодавства до стандартів Європейського Союзу. Свобода пересування працівників є одним з фундаментальних принципів ЄС. Він надає право громадянам ЄС працювати без необхідності отримання дозволу, отримувати рівну оплату та соціальні пільги, як і громадяни приймаючої країни, працювати та залишатися в іншій країні ЄС на визначених умовах. Крім того, цей переговорний Розділ охоплює координацію систем соціального забезпечення, що гарантує право на пенсії та медичне страхування для працівників, які переїжджають у межах ЄС, а також інтеграцію до європейської мережі зайнятості EURES.
Всі Головні новини