Законопроєкт про ЄІССС: у Києві обговорили важливі зміни у соціальній сфері завдяки цифровізації
20 листопада відбувся круглий стіл, під час якого представники центральних та місцевих органів влади, народні депутати, національні та міжнародні експерти та громадськість обговорили законопроєкт № 11377 «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери», розроблений Мінсоцполітики. Законопроєкт нещодавно підтримала Верховна Рада України у першому читанні, а зараз документ готується до розгляду в другому
Мета заходу — обговорити ключові аспекти законопроєкту, напрацювати пропозиції, а також отримати зворотний зв'язок.
«Розрізненість даних про одну людину або сім'ю не дозволяє скласти нам цілісне уявлення про актуальні потреби кожного у соціальній підтримці. Через це громадянам і досі потрібно збирати довідки та вистоювати черги, а фахівці змушені обробляти ці звернення за допомогою застарілих систем, що лише ускладнює процес. Закріпивши Єдину інформаційну систему соціальної сфери на рівні закону, ми зможемо оптимізувати усі ці незручні та складні процеси. Важливо й те, що цифровізація дозволить забезпечити моніторинг якості, прозорості та ефективності надання соціальної підтримки», — сказала Оксана Жолнович, Міністерка соціальної політики України.
Публічну консультацію організував Комітет Верховної Ради України з питань цифрової трансформації за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління».
«Ми раді підтримати проведення публічних консультацій, адже це є ефективним інструментом для консолідації зусиль та сприяє реформуванню соціальної сфери — одному із пріоритетних напрямів розвитку України. Законопроєкт, який ми обговорюємо, відкриває нові можливості, зокрема передбачає єдину цифрову платформу, безпечне та прозоре управління даних, а також спрощує доступ до соціальної підтримки», — наголосив Мортен Енберг, директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління».
У межах круглого столу учасники зосередилися на таких темах:
розвиток Єдиного соціального реєстру, що є ключовим елементом ЄІССС;
системна розбудова інформаційної взаємодії;
гарантії захисту та безпеки інформації.
«Єдина система розвивається у часи повномасштабного російського вторгнення, що дозволило оперативно реагувати на непересічні виклики. Наприклад, сервіс для ВПО у Дії став можливий завдяки ЄІССС. Досвід підтвердив, що система готова працювати в будь-яких умовах. Тож зараз важливо далі розбудовувати, адже її розвиток є критично важливим для ефективної соціальної підтримки», — зазначив Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Під час обговорення було висловлено кілька важливих пропозицій до законопроєкту, які будуть опрацьовані Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації під час подальшої роботи над документом.
Так, за словами Сергія Штепи, народного депутата та заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, усі пропозиції та поправки ретельно опрацюють до другого читання. Він також додав, що цифровізація соціальної сфери — на часі, адже в умовах повномасштабної війни це дозволяє не лише державі гнучко та швидко реагувати на запити, а й громадянам отримувати соціальну підтримку без зайвої бюрократії як онлайн, так і особисто.
Довідково
Розвиток Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) можливий за підтримки міжнародних партнерів — Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Програми розвитку ООН (UNDP), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа, DT4UA, Міжнародної організації з міграції (МОМ) та проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev.
Всі Реформи