Сталий розвиток соціальної підтримки: Україна та гуманітарний директорат Європейської Комісії визначили пріоритети співпраці
Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович провела зустріч з Андреасом Папаконстантіну, керівником Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO). Сторони обговорили ключові напрямки співпраці у 2025 році, зокрема підтримку населення у зимовий період, грошову допомогу, евакуацію та довготривалі рішення для соціальної підтримки для тих, хто її потребує найбільше.
«В умовах викликів війни найбільшої підтримки потребують саме соціально вразливі категорії населення. Тому разом з партнерами ми працюємо над тим, аби зробити цю підтримку більш сталою. Сьогодні гостро стоїть питання кризового реагування на евакуацію з прифронтових міст людей, які не можуть цього зробити самостійно - зокрема, мешканців геріатричних установ. Це потребує негайного вирішення», - зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, додавши, що Міністерство соцполітики вже впроваджує програму, яка передбачає оплату послуг геріатричного догляду та забезпечення підтриманого проживання для цих людей.
Також очільниця Мінсоцполітики акцентувала, що для України надзвичайно важливо забезпечувати деінституціалізацію, що є ключовою умовою розвитку системи соціального захисту.
Під час зустрічі сторони домовилися працювати разом над впровадженням сталих гуманітарних програм, спрямованих на розвиток альтернативних форм підтримки, що відповідають принципам деінституціалізації. Зокрема, увагу було зосереджено на створенні умов для послуги підтриманого проживання літніх людей та осіб з інвалідністю, які не можуть самостійно евакуюватися з прифронтових територій. Йдеться про забезпечення житлового фонду, адаптованого до належних потреб, де можна буде надавати комплексні соціальні послуги.
Своєю чергою Андреас Папаконстантіну наголосив на готовності Єврокомісії реагувати на виклики, з якими стикається Україна.
«Нинішня ситуація є надзвичайно складною: росія продовжує цілеспрямовані атаки на об'єкти критичної і цивільної інфраструктури, що ще раз підкреслює важливість наших спільних зусиль. Гуманітарні потреби в Україні залишаються масштабними, і розв'язання цих проблем є для Європейського Союзу пріоритетним напрямком. Ми готові надавати сталу та безперебійну підтримку, орієнтовану на складні виклики. Особливо цінуємо ретельно підготовлений Міністерством соціальної політики детальний план потреб, який дає змогу більш ефективно координувати наші дії в рамках нової програми допомоги», - зазначив Андреас Папаконстантіну
Зустріч стала важливим етапом для посилення міжнародної взаємодії в умовах триваючої війни, а також підтвердженням сталого партнерства України та Європейського Союзу.
Всі Головні новини