Мінсоцполітики та ПРООН проводять навчання для соціальних працівників, які працюють з ветеранами та ветеранками
Міністерство соціальної політики разом з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні проводять експериментальний проєкт - практичний семінар-навчання на тему “Надання послуги соціального супроводу ветеранам війни, членам їхніх сімей, у тому числі постраждалим від вибухонебезпечних предметів” для фахівців соціальної сфери. Загалом за час реалізації проекту необхідні знання отримали вже 230 фахівців.
У столиці завершився черговий етап цього навчання. Його основна мета – передати фахівцям набір інструментів, які потрібні для якісного надання послуг визначеним категоріям. Під час навчаньзавдяки тренерам 45 фахівців отримали нові навички з наступних тем:
інфраструктура системи соціального захисту, надання соціальних послуг на рівні громади чи області
інфраструктура системи соціального захисту сектору безпеки та оборони
Карін Фішчер Ліддл, старша спеціалістка з медичних питань ПРООН в Україні, підкреслила важливість роботи соціальних працівників та волонтерів із соціального супроводу ветеранів та членів їхніх сімей, зокрема постраждалих від вибухонебезпечних предметів. «Ми пишаємося тим, що можемо долучитися до ініціативи, яка допомагає соціальним працівникам і волонтерам отримати практичні знання та інструменти для роботи. Вдячні Міністерству соціальної політики України за системну підтримку у цьому напрямку», – сказала вона.
Радник Міністра соціальної політики України Юрій Юзич наголосив, що соціальні послуги мають бути доступними на всіх етапах військової служби. Тому Міністерство ініціювало такі навчання, щоб соціальні фахівці отримали набір інструментів, які потрібні для якісного надання послуг для визначених категорій.
Соціальна соцпрацівниця Софія з міста Рубіжне Луганської області, яка наразі проживає у Львові, розповіла, що приєдналася до навчань, аби вдосконалити свої знання у сфері супроводу ветеранів та ветеранок, особливо у частині юридичної підтримки.
“Наразі я працюю у Львові і часто виникають ситуації, коли люди, яких супроводжуємо, потребують консультації у чутливих питаннях. Такі тренінги – це можливість не лише вдосконалити та оновити знання, але і поспілкуватися та обмінятися досвідом з колегами”, – сказала Софія.
Координатором експериментального проекту виступає Міністерство соціальної політики України, яке безпосередньо взаємодіє з Міністерством оборони України та Генеральним Штабом ЗС України. Проект реалізується під супроводом Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та за сприяння міжнародних партнерів: Королівства Нідерландів, Міністерства закордонних справ Хорватії, Уряду Франції, Уряду Нової Зеландії та Програми розвитку ООН в Україні.
Всі Соціальні послуги