Оксана Жолнович та директор з питань людського розвитку Світового банку Міхал Рутковскі обговорили проєкти для змін у соціальній сфері
Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович та регіональний директор з питань людського розвитку Європи та Центральної Азії Світового банку Міхал Рутковскі обговорили реалізацію спільних проєктів, актуальні виклики у соціальній сфері, перспективи збільшення інвестицій у розвиток людського капіталу України та заплановані зміни в пенсійній системі.
Оксана Жолнович подякувала Світовому банку за сталу підтримки ключових проєктів, над якими працює Мінсоцполітики та підкреслила важливість міжнародної співпраці у контексті реформ соціальної політики в Україні, особливо в умовах війни та відновлення країни.
«Ми активізували складні, але вкрай важливі реформи, без яких неможливий сталий розвиток держави. Зокрема, це зміна моделі солідарної пенсійної системи, запровадження накопичувальної моделі як додаткового інструменту захисту громадян, а також реформа системи соціального страхування. Значну увагу ми приділяємо боротьбі з бідністю через впровадження базової соціальної допомоги та розвитку системи соціальних послуг. Усі ці кроки спрямовані на створення справедливої, сучасної та ефективної системи соціального захисту”, - зазначила Оксана Жолнович.
Міхал Рутковскі висловив готовність підтримувати Україну у її прагненні до досягнення цих цілей. Він акцентував на ключових аспектах співпраці зі Світовим банком у соціальній сфері України. Зокрема, було відзначено прогрес у розробці програми базової соціальної допомоги, спрямованої на забезпечення ефективної підтримки найбільш вразливих категорій населення. А також важливості пенсійної реформи, адже Світовий банк активно підтримує ключові напрями реформування соціальної сфери в Україні, зокрема модернізацію солідарного рівня пенсійної системи.
Окремо сторони обговорили реалізацію програми SPIRIT, яка впроваджує сучасний підхід до надання соціальних послуг, зокрема через електронний кейс-менеджмент. Цей підхід дозволяє краще враховувати індивідуальні потреби отримувачів послуг і забезпечувати цілеспрямовану адресну підтримку.
Всі Реформи