«Кращий догляд для кожної дитини»: Канада підтримує реформи України у сфері захисту прав дітей
Цього тижня у Києві відбулась зустріч, присвячена обговоренню реформ у сфері захисту дітей. До обговорення долучилися провідні українські урядовці: заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська, Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова, Голова Координаційного центру з питань сімейного виховання та розвитку дитини Ірина Тулякова, а також спеціалістка з питань охорони дитинства фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ван Чі Фам та Директорка Бюро України в Міністерстві закордонних справ Канади Джослін Кіннер. Зустріч стала платформою для конструктивного діалогу щодо впровадження ключових реформ у сфері захисту прав дітей, зокрема деінституціалізації, яка є однією з ключових структурних реформ, передбачених Планом Ukraine Facility, спрямована на те, щоб забезпечити кожній дитині можливість зростати у безпечному сімейному середовищі.
Ірина Постоловська підкреслила, що політика захисту прав дітей в Україні спрямована на забезпечення комплексного підходу, охоплюючи всі категорії дітей, зокрема тих, хто залишився без батьківського піклування, опинився у складних життєвих обставинах або перебуває у процесі повернення в Україну.
«Реформа системи догляду та підтримки дітей є ключовим пріоритетом. Ми працюємо над тим, щоб послуги були доступними у громадах, де живуть діти, а також розробляємо механізми підтримки громад, зокрема через закупівлю комплексних послуг шляхом державного бюджету. Міжнародна підтримка, ресурси та експертиза є критично важливими для того, щоб забезпечити сім’ї з дітьми необхідною допомогою та запобігти інституалізації», - сказала Ірина Постоловська.
Ірина Постоловська підкреслила, що серед важливих досягнень є забезпечення підтримки для великих прийомних сімей, евакуйованих із зон підвищеної небезпеки, а також впровадження інклюзивних послуг для дітей з інвалідністю. Водночас вона зазначила, що недостатня доступність таких послуг залишається значним викликом, який держава активно долає у співпраці з міжнародними партнерами та недержавними організаціями.
Ірина Тулякова додала, що серед ключових цілей реформи є інтеграція депортованих і переміщених дітей, що передбачає надання індивідуальної підтримки та створення умов для їхнього повернення до громад. Вона підкреслила важливі досягнення, зокрема затвердження Урядової стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні до 2028 року, створення регіональної ради для моніторингу реформи та запуск єдиної державної онлайн-платформи про усиновлення та сімейні форми виховання Україна для кожної дитини.
Джослін Кіннер висловила підтримку Україні у впровадженні реформи захисту дітей, зокрема у питаннях, що стосуються повернення дітей із росії та тимчасово окупованих територій. Вона наголосила на важливості співпраці між урядом України та міжнародними партнерами, відзначивши масштабну й надихаючу роботу, що ведеться в цьому напрямі. Кіннер також підтвердила готовність Канади й надалі підтримувати Україну у впровадженні цих важливих реформ.
Всі Головні новини