Співпраця Мінсоцполітики та ПРООН: соціальну послугу адаптації ветеранів отримали 190 людей
Міністерство соціальної політики України у 2024 році розпочало співпрацю з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у сфері надання соціальної послуги із соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх родин. За рік у межах співпраці цю послугу отримали 190 осіб. Ініціатива стала відповіддю на потребу створення сучасної та стійкої системи соціальної підтримки, спрямованої на допомогу ветеранам та їхнім сім’ям у процесі реінтеграції в суспільство.
Підтримка послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їхніх родин за підтримки ПРООН відбувається за двома напрямами:
Пілотування соціальної послуги у трьох областях – Дніпропетровській, Чернівецькій та Полтавській – через посилення спроможності організацій громадянського суспільства надавати цю послугу у відповідності до розробленого державного стандарту
Розвиток потенціалу за допомогою тренінгів для тренерів, включаючи мультидисциплінарні команди та кейс-менеджерів для громад та обласних центрів соціальних служб.
Крім того, ПРООН організувала та провела тренінги для тренерів регіональних центрів соціальних служб із 12 областей України. Метою цих тренінгів було підвищення професійної компетентності учасників, розвиток їхніх навичок у плануванні та організації навчання для інших фахівців, які будуть надавати соціальні послуги ветеранам та їхнім родинам. Також у Києві відбувся тренінг для представників мультидисциплінарних команд (психологи, фахівці із соціальної роботи, соціальні педагоги)із Дніпропетровської, Полтавської, Чернівецької та Сумської областей. Програма тренінгу була орієнтована на практичну роботу з ветеранами, включала вивчення Державного стандарту послуги, техніки надання психосоціальної підтримки та запобігання емоційному вигоранню.
Це стало можливо завдяки підтримці флагманського партнерства ПРООН та ЄС «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», а також завдяки фінансуванню Уряду Королівства Нідерландів.
Нагадаємо, послуга соціальна адаптація ветеранів та членів їхніх родин передбачає два етапи: реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та індивідуальна адаптація (другий етап).
Перший етап соціальної послуги проходить на базі рекреаційного закладу, де ветеран, ветеранка та члени їхніх родин відвідують групові та індивідуальні заходи,
Зі всією родиною працює команда фахівців, щоб напрацювати подальший план переходу до цивільного життя згідно з потребами та проблем родини. Також протягом тижня родина відновлює фізичне та психічне здоров’я.
Головна мета програми — допомогти родині відновити і зберегти міцні стосунки в умовах проходження відновлення одного із партнерів після військової служби.
Другий етап — це соціальна адаптація, яка відбувається у громаді.
Детальніше ознайомитись зі стандартом послуги можна за посиланням — https://bit.ly/3XuUda1
Всі Головні новини