Ефективна реінтеграція громадян через цифрові інструменти: зустріч Мінсоцполітики та GIZ
Заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко провів зустріч із директором програми зі сталого економічного розвитку та керівником проєкту REYOIN в межах кластера сталого економічного розвитку Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) - Єнсом Адамом. Під час зустрічі обговорювався розвиток цифрових рішень для ефективного управління соціальними процесами, зокрема, при поверненні та реінтеграції українців.
Костянитин Кошеленко розповів, що для підвищення ефективності соціальної підтримки в Україні працює Єдина інформаційна система соціальної сфери. Одним із важливих кроків у межах розвитку системи стало впровадження електронного кейс-менеджменту як інструмента для оптимізації та інтеграції процесів надання соціальних послуг. Кожен, хто потребує підтримки, може звернутись на Соціальний вебпортал електронних послуг, що забезпечує зручний доступ до інформації та послуг для громадян. Такий комплексний підхід спрямований на створення сучасної, прозорої та ефективної системи соціальної підтримки, яка відповідає актуальним потребам населення.
.«Головна мета Мінсоцполітики— підтримка людського капіталу. Ми орієнтуємось на допомогу різним категоріям громадян та зосереджені на впровадженні сучасних цифрових технологій та інтегрованих рішень для підтримки людей, зокрема, і тих, які повертаються до України. Спільно з партнерами ми розробили Стратегію цифрової трансформації соціальної сфери на наступні три роки. Проєкт дозволить нам інтегрувати всі міжнародні стандарти в українські ініціативи за допомогою цифрових інструментів. Це важливо, адже цифровізація процесів у соціальній сфері забезпечує прозорість, зручність та оперативність процесів для всіх громадян», — сказав Костянтин Кошеленко.
Одним із ключових напрямків обговорення стала розробка структур підтримки повернення українців у межах проєкту «Центри з питань міграції та розвитку» (ZME), що орієнтований на супровід міграційного циклу на всіх його етапах. Основна мета проєкту — створення умов для безпечної, упорядкованої та регулярної міграції, яка сприяє сталому розвитку.
Єнс Адам акцентував на необхідності інтеграції консультаційних структур і впровадження цифрових систем, здатних забезпечити ефективну координацію процесів повернення та реінтеграції громадян до України. Особливу увагу приділено перспективам взаємодії у межах міжвідомчого партнерства, впровадженню сучасних інформаційних технологій, а також використанню бізнес-аналітики для аналізу даних і стратегічного планування.
Також сторони обговорили і напрямки подальшої співпраці, спрямовані на формування комплексного підходу до розв'язання питань соціальної та економічної адаптації громадян, які повертаються до України.
Підсумком зустрічі стало узгодження першочергових кроків для реалізації спільного проєкту.
Довідково: Кластер сталого економічного розвитку Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH реалізує низку проєктів, спрямованих на підтримку України у формуванні стійкого та конкурентоспроможного економічного середовища. Ініціативи впроваджуються за дорученням уряду Німеччини та охоплюють ключові аспекти економічного розвитку.
До числа партнерів кластера входять міністерства України на національному рівні, регіональні адміністрації, зацікавлені сторони на муніципальному рівні, а також підприємства приватного сектору. У портфоліо кластера представлено сім проєктів, серед яких «REYOIN: Економічна інтеграція населення працездатного віку в Україні», що спрямований на посилення економічного потенціалу країни через інтеграцію громадян у ринок праці.
Всі Міжнародна діяльність