Важливо, аби релоковані громади приймали рішення, як будувати структуру соціальних послуг – Уляна Токарєва
Соціальна сфера наразі є найбільш децентралізованою, адже а рівень громад передані не лише всі ресурси, але й можливість самостійно вирішувати, як долучатися до реалізації державної соціальної політики, яку формує Мінсоцполітики. Нарівні громад реалізуються найбільш затребувані та популярні соціальні послуги. Водночас, фахівці соціальної роботи відмічають, що соціальне коло людини, куди належить і громада, допомагає людині швидше адаптуватися та вийти із складних життєвих обставин. Саме тому важливо дати можливість релокованій громаді самостійно будувати структуру надання соціальних послуг.
Про це сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва під час Прикладної майстерні «Нові інструменти ветеранської політики для переміщених громад», що відбулися у Дніпрі у співпраці з Донецькою обласною військовою адміністрацією.
“Громада – це місце, де відбувається найважливіша соціальна робота, тому, формуючи політики, ми враховуємо думку громад. Останні дослідження демонструють, що громади ефективно впроваджують соціальні послуги та підтримку, тому надважливо, щоб кожна релокована громада приймала рішення, як будувати нову структуру та як скерувати ресурси, які вона отримує”, – сказала Уляна Токарєва.
Заступниця міністра наголосила, що наразі для релокованих громад доступна велика кількість соціальних послуг, які можна реалізовувати за рахунок державних коштів чи за підтримки міжнародних донорів. Наприклад, соціальна адаптація ветеранів та членів їхніх родин, відкриття Центрів життєстійкості, запровадження доглядових послуг для людей з інвалідністю, зокрема за принципом “гроші ходять за людиною”, а також послуга “Муніципальна няня”.
Уляна Токарєва зазначила, що для релокованих громад також важливо зберегти кадровий потенціал, щоб соціальні фахівці та працівники могли надавати послуги.
Всі Соціальні послуги