Спільні зусилля для захисту дітей: зустріч Оксани Жолнович та Спецпредставниці Генсека ООН з питань насильства проти дітей Наджат Маалли Мджид
Сьогодні, 5 лютого, Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович зустрілась зі Спеціальною представницею Генерального секретаря ООН з питань насильства проти дітей Наджат Мааллою Мджид.
Зустріч відбулась у Центрі життєстійкості в Боярці на Київщині. На зустрічі також були присутні голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде, голова Національної соціальної сервісної служби Василь Луцик і заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ірина Постоловська.
Головною темою обговорення стала підтримка зусиль із захисту дітей в Україні та забезпечення їх прав, із фокусом на мультисекторальному характері роботи в цьому напрямі.
Оксана Жолнович ознайомила пані Мджид з поточною ситуацією в Україні. Зокрема, вона зазначила, що Україна перебуває на шляху реформування системи догляду і підтримки дітей, і ця реформа є пріоритетом для Уряду і Президента України.
“Ми працюємо не тільки над тим, щоб забезпечити родинне середовище для дітей, які зараз в інституціях, але і над тим, щоб запобігти потраплянню до закладів нових дітей. Щоб зрозуміти, що змушує родину відмовитись від дитини, ми проаналізували шлях дитини, і виявили, що є, зокрема, такі чинники: інвалідність дитини, бідність родини, недостатні навички родини виховувати свою дитину. І зараз ми розробляємо і впроваджуємо рішення — відповідь на ці виклики”, — зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
За словами Міністерки, надзвичайно важливим є надання освітніх і доглядових послуг в громадах для дітей з інвалідністю упродовж усього часу, коли вони цього потребують, щоб запобігти їхньому потраплянню до інституційних закладів.
Для підтримки малозабезпечених родин розробляється більш чітка і адресна соціальна допомога. Безкоштовне гаряче харчування в школах для дітей також є однією з відповідей на проблему.
Також Мінсоцполітики змінило підхід до фінансування патронатних родин і запровадило нову фінансову допомогу для сімей, які одразу “підхоплюють” дитину, якщо та залишається без батьків.
Психологічному добробуту родин і профілактиці насильства над дітьми в сім’ях сприяє, зокрема, робота Центрів життєстійкості (понад 200 відкрито у 23 областях) — завдяки індивідуальним і сімейним психологічним консультаціям, програмам розвитку батьківських компетенцій, тренінгам за підтримки ЮНІСЕФ “Батьківство без стресу”, підлітковим клубам, терапевтичним заняттям із дітьми. У Центрі в Боярці увагу приділяють також психологічній підтримці прийомних сімей, опікунів, які виховують дітей, що залишились без батьківського піклування, — а для ВПО з їх числа проводиться інтеграція та соціалізація дітей і дорослих в громаді. До активностей простору залучаються і сімʼї, у яких зростають діти з інвалідністю, — для психологічного розвантаження батьків.
За результатами зустрічі Наджат Маалла Мджид закцентувала на важливості міжсекторального планування роботи і узгодження зусиль між різними органами влади задля збільшення можливостей у забезпеченні захисту прав дітей.
Зазначимо, що Наджат Маалла Мджид цього тижня перебуває в Україні з візитом на запрошення Уряду, яке особисто передала Оксана Жолнович під час Першої глобальної міністерської конференції з питань припинення насильства над дітьми в листопаді.
Всі Захист сім'ї та дітей