Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла, а за орендодавців держава сплатить податки
6 лютого відбулась публічна презентація нового інструменту підтримки для внутрішньо переміщених осіб – субсидії на оренду житла. Новий вид допомоги від держави має допомогти внутрішньо переміщеним особам вирішити найболючіше для них питання житла.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович наголосила, що цей інструмент є частиною комплексної підтримки, яку надає держава переселенцям, що стикаються з цілим спектром різних проблем. При цьому міністерка зауважила, що скористатися інструментом можуть українці, які стали ВПО і після 2014-го, і після 2022-го року.
"Субсидія на оренду - це абсолютно новий інструмент, який побудовано за принципом, аналогічним тим, який працює в різних країнах світу. У межах субсидії на оренду ми будемо підтримувати родини ВПО, які орендують житло, але вартість оренди становить надмірний тягар для їх сімейного бюджету. Крім того, ми будемо компенсувати орендодавцям ставки податку по зобовʼязаннях, які у нихвиникають (в межах соціального нормативу). Адже саме питання податкових зобовʼязань - це те питання, чому значна частина орендодавців сьогодні не бажає укладати офіційні договори. Ми вирішуємо цю проблему для орендодавців»,- наголосила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Крім того, субсидія на оренду - це повністю цифровий інструмент. Подати всі документи на призначення субсидії можна онлайн, не виходячи з дому, а оформити договір оренди можна навіть перебуваючи за кордоном.
“Cубсидія на оренду житла є кроком уперед до більш ефективної реалізації права на житло, оскільки вона надає критично важливу фінансову підтримку сім’ям ВПО, які орендують житло через вимушене переміщення. Для багатьох переміщених сімей це більше, ніж фінансова допомога – це крок до відновлення їхнього життя. Рада Європи залишається непохитною у підтримці України у подоланні викликів, пов’язаних із війною. У межах реалізації проєктів на виконання Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки ми й надалі підтримуватимемо українську владу, зокрема у вдосконаленні національного законодавства у соціальній сфері, включаючи питання соціального житла», – зазначив Мачей Янчак, Голова Офісу Ради Європи в Україні, що був присутній на заході.
Присутні на заході народні депутати, представники органів влади, міжнародних організацій, громадськості обговорили, як працюватиме новий інструмент, на кого і в яких життєвих ситуаціях поширюватиметься, як і куди необхідно буде звернутися за призначенням, якими будуть розміри допомоги і від чого вони залежатимуть тощо.
Обговорення організоване Міністерством соціальної політики України у співпраці з проєктами Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні», «Посилення соціального захисту в Україні», «Полегшення доступу до прав людини й основних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну», що впроваджуються на виконання Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення, відбудова» 2023-2026.
Запис трансляціі - за посиланням https://fb.watch/xBC2LbvqYo/
Детальніше про інструмент – у відео https://www.facebook.com/share/
Всі Внутрішньо переміщені особи