У Коростені запрацювала кризова кімната для постраждалих від насильства
За сприяння Міністерства соціальної політики України, в межах проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні в Коростені на Житомирщині відкрили кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Кімната кризового реагування – це цілодобовий безпечний простір для короткострокового перебування осіб, що бояться сам на сам залишитись з кривдником. Географічне місце кризової кімнати засекречене.
У кризових кімнатах жінкам та дітям, що постраждали від домашнього насильства, гарантується безпека і надається цілодобова підтримка фахівців/-инь. Усі постраждалі забезпечуються необхідними умовами, речами та продуктами для комфортного перебування у просторі.
Потрапити до кризової кімнати можна за особистим зверненням чи за направленням поліції, мобільної бригади чи інших соціальних служб.
“Гендерно зумовлене насильство - одне із найбільш поширених злочинів у світі. Воно все ще замовчується. Від такого виду насильства страждають як жінки, так і чоловіки. Основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству – надавати всю необхідну підтримку постраждалим та проводити корекційну роботу з кривдником. Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100. Відкриття кризової кімнати – це ще один крок до створення безпечного середовища, де кожен отримає підтримку та захист”-- сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.
«Добробут і злагода в громадах – це важливі складові, які сприяють тому, щоб люди залишалися й почувалися комфортно, незважаючи на будь-які виклики. Крім того, реагування на домашнє насильство є важливим елементом життєстійкості громад. Добре, що такі сервіси впроваджуються. Я впевнений, що вони працюватимуть ефективно, адже перші кроки вже зроблено: створено умови, є підготовлені фахівці», – зазначив Павло Замостьян, Заступник Представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Місто долучилось до участі в проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» в травні 2023 року. За цей час вдалося провести навчання фахівців/-чинь соціальної роботи, психологів/-инь, юристів/-ок та представників/-ць поліції. Також у місті працюють міський центр соціальних служб та мобільна бригада.
У 2024 році до сервісів звернулися 2438 особи, з них 1711 – жінки, 600 – чоловіки та 127 – діти.
Всі Протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі