Підсумки Форуму ОЕСР: спільні ініціативи - платформа для якісної модернізації соціальної політики
На полях політичного Форуму ОЕСР, що відбувся у Франції, заступниця Міністра соціальної політики України Ірина Постоловська провела низку зустрічей із представниками профільних міністерств, під час яких обговорювалися стратегічні питання впровадження найкращих міжнародних практик та координації зусиль із реформування соціального сектору України.
Під час зустрічі із Міністром праці, охорони здоров’я та солідарності Франції Катрін Вотрен сторони обговорили подальші кроки з підтримки вразливих категорій населення та впровадження реформ у сфері надання соціальних послуг. Було підписано спільну декларацію щодо партнерства у розробці та впровадженні соціальних послуг для осіб з інвалідністю та сімей з дітьми.
Під час зустрічі з Директором директорату з питань зайнятості, праці та соціальних справ ОЕСР Стефано Скарпетто сторони зосередилися на вдосконаленні механізмів соціального захисту, модернізації ринку праці та залученні найкращих практик країн-членів ОЕСР.
Серед обговорених питань під час розмови з Елєн Баккєн, Державною секретаркою Міністерства праці та соціальної інклюзії Норвегії, – залучення людей з інвалідністю до суспільного життя, а також демографічна політика. В цьому контексті Україна опрацьовувала європейський, зокрема скандинавський досвід, зосереджуючись на практиках, що сприяють розвитку більш інклюзивної соціальної сфери. Крім того, Верховна Рада нещодавно ухвалила закон № 5344-д про розширення прав та можливостей людей з інвалідністю,, який відображає орієнтацію країни на адаптацію передових світових та європейських практик у царині соціальної політики.
Під час зустрічі з Міністеркою у справах людей похилого віку та соціального забезпечення Швеції Анною Теньє сторони зосередилися на ключових аспектах демографічного переходу та формуванні сталих механізмів модернізації системи соціального захисту в Україні. Особливу увагу було приділено питанням комплексної стратегії деінституалізації інтернатних закладів для дорослих, що передбачає поступову відмову від традиційних інституційних форм догляду та перехід до самостійного й незалежного проживання в громаді.
Під час зустрічі з міністеркою соціального захисту та праці Литви Інгою Ругінєнє йшлося про перспективи регіональної співпраці у сфері соціального забезпечення та посилення захисту найуразливіших категорій населення. А розмова з міністеркою соціального захисту Естонії Сігне Рійсало зосередилася на шляхах сприяння подальшому вдосконаленню соціальних послуг у контексті євроінтеграційних прагнень України.
З Міністром соціальної політики та зайнятості Нідерландів Едді ван Хейумом обговорили двостороннє співробітництво. Під час дискусії сторони детально проаналізували підходи, які Уряд Нідерландів може застосувати для підтримки проведення як поточних, так і перспективних реформ соціальної політики в Україні.
Державна секретарка Міністерства праці, пенсійної системи, сім’ї та соціальної політики Хорватії Маргарета Мадеріч презентувала ключові практичні напрацювання та виклики, з якими стикалася її країна під час реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей. Враховуючи, що Україна наразі впроваджує Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні, досвід Хорватії є надзвичайно цінним.
Під час зустрічі з Міністеркою соціальної безпеки Фінляндії Санні Гран-Лаасонен увага була зосереджена на питаннях гендерної рівності. Спільні позиції щодо застосування європейських практик та забезпечення працевлаштування обговорили й з міністеркою праці, солідарності та соціального забезпечення Португалії Марією до Росаріо Пальма Рамальо.
Значний крок на шляху посилення співпраці зроблено й з Міністром добробуту ЛатвіїУльдісом Аугулісом: під час перемовин підписали Меморандум про співробітництво, який передбачає спільну роботу України та Латвії в соціальній сфері для довготривалої підтримки та дотримання зобов’язань щодо безпеки. Також Латвія допомагатиме Україні в наближенні до стандартів Європейського Союзу, передаючи практичний досвід своїх реформ і процесу інтеграції.
Віце-прем’єр-міністр праці та соціальних питань Чехії Маріан Юречка своєю чергою підтвердив зацікавленість у взаємодії щодо євроінтеграційних процесів України в соціальній сфері, включно з реформою соціальних послуг. Чехія демонструє власні приклади ефективних рішень, та організовує для українських соціальних фахівців серію семінарів, де ділиться досвідом напрацювання сучасних моделей соціального захисту. Така підтримка посилює інституційну спроможність України.
Під час бесіди з Міністром зайнятості та пенсійного забезпечення Великобританії Елісон МакГоверн йшлося про цілі сталого розвитку та методи подолання бідності. Зокрема на зустрічі обговорили запуск програми SPIRIT, що впроваджується Урядом Великої Британії за підтримки ЮНІСЕФ та Світового банку. Її мета – допомогти Україні створити ефективну систему соціального захисту, яка забезпечить підтримку для всіх, особливо для найуразливіших груп.
Під час зустрічі з міністеркою соціальної єдності та сім’ї Греції Софією Зачаракі було обговорено основні напрями імплементації державної сімейної політики, зокрема механізми підтримки та захисту сімей, формування сприятливого середовища для виховання дітей і забезпечення належних соціальних гарантій для всіх верств населення.
Підсумовуючи результати візиту, заступниця Міністра Ірина Постоловська відзначила високу результативність проведених переговорів та підтвердила зацікавленість міжнародних партнерів у подальшому поглибленні співробітництва з Україною. Вона також підкреслила, що реалізація спільних ініціатив і набутого досвіду стане вагомим внеском у наступний етап ґрунтовного аналізу цілей та завдань національних реформ, сприяючи їхньому ефективному впровадженню.
Всі Міжнародне співробітництво