Оксана Жолнович: “Соціальний супровід військових у підрозділах потрібний, аби захисники та їхні рідні відчували необхідну підтримку”
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах проєкту, започаткованого Мінсоцполітики у 2023 році.
Загалом з початку реалізації ініціативи у підрозділах працює 25 підготовлених команд фахівців, за послугою звернулися понад 10, 6 тисяч військовослужбовців та членів сімей
Про це розповіла Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі “Суспільного”.
"Для нас було очевидно, що захисники мають багато соціальних, побутових питань, які їм важко вирішити самостійно, перебуваючи на службі. Тому ми започаткували таку ініціативу, аби надавати супровід одразу в місцях дислокації. Захисники мають відчувати підтримку, перебуваючи далеко від дому. Не менш важливою є й допомога їхнім рідним, які залишаються вдома, - батькам похилого віку чи дружинам з дітьми, на плечі яких лягають усі побутові труднощі”, - зазначила Оксана Жолнович.
Наразі така послуга надається у 35 підрозділах, зокрема, військових шпиталях. Найчастіше віськовослужбовці звертаються за допомогою в оформленні допомог, пільг, субсидій, в отриманні допоміжних засобів реабілітації та інших соціальних гарантій. Також фахівці із соцсупроводу допомагають в оформленні дітей захисників та захисниць до навчальних закладів, надають психологічну підтримку, консультують з необхідних юридичних питань.
Наразі послуга надається у підрозділах у Київській, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Львівській, Черкаській, Дніпропетровській, Полтавській, Житомирській, Івано-Франківській, Харківській, Сумській, Волинській областях. Фахівці можуть працювати в місцях постійної та тимчасової дислокації військових підрозділів, а також дистанційно.
Детальніше про послугу - за посиланням.
Всі Захисникам і захисницям України