Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!
Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няняˮ
Проект
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2019 р. №
Київ
Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няняˮ
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няняˮ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 „Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няняˮ (Офіційний вісник України, 2019 р., № 16, ст. 543), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім абзацу третього пункту 3, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.
Прем’єр-міністр України В. Гройсман
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2019 р. №
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няняˮ
1. Абзац четвертий пункту 2 викласти в такій редакції:
„муніципальна няня – будь-яка фізична особа – підприємець (КВЕД 97.00 та / або КВЕД 88.91) / юридична особа (КВЕД 78.20 та / або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків дитини.ˮ.
2. У пункті 3:
абзац перший доповнити словами „за здійснення догляду за дитиною протягом місяцяˮ;
абзац другий після слів „міської радиˮ доповнити словами „ , районної у місті (у разі її утворення) радиˮ.
3. Пункт 4 викласти в такій редакції:
„4. Компенсація послуги „муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги „муніципальна няня” в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше ніж вартість послуги „муніципальна няняˮ, сплаченої батьками.
У разі догляду за дитиною з інвалідністю компенсація послуги „муніципальна няняˮ виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, але не більше ніж вартість послуги „муніципальна няняˮ, сплаченої батьками.ˮ.
4. Абзац перший пункту 5 доповнити словами „незалежно від перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного вікуˮ.
5. Пункт 7 викласти в такій редакції:
„7. Для отримання компенсації послуги „муніципальна няня” отримувач послуги „муніципальна няня” подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи / відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.
Отримувач послуги „муніципальна няня” може подати заяву та документи / відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку, місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого перебування, який з використанням інформаційних систем перевіряє відомості щодо неотримання отримувачем компенсації послуги „муніципальна няня” відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” за місцем проживання.
Днем подання заяви для призначення компенсації послуги „муніципальна няня” вважається день реєстрації місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту заяви із зазначеними у пунктах 8 і 9 цього Порядку документами.ˮ.
6. У пункті 8:
абзаци третій та п’ятий викласти в такій редакції:
„заяву про перерахування коштів для компенсації послуги „муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку, вибраному отримувачем послуги „муніципальна няняˮ відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 35, ст. 1803; 2016 р., № 79, ст. 2636);ˮ
„документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги „муніципальна няня” (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 р. № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за № 220/28350, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 р. за № 168/704) за місяць, у якому подано заяву.ˮ;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
„копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для підтвердження факту реєстрації фізичної особи – підприємця / юридичної особи, яка надає послугу з догляду за дітьми, в зазначеному реєстрі.ˮ.
7. Пункт 9 викласти в такій редакції:
„9. В електронній формі отримувач послуги „муніципальна няня” подає такі документи:
електронну заяву про надання компенсації послуги „муніципальна няня”;
електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги „муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку, вибраному отримувачем послуги „муніципальна няняˮ відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 35, ст. 1803; 2016 р., № 79, ст. 2636);
скановану копію договору між отримувачем послуги „муніципальна няня” та муніципальною нянею;
відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги „муніципальна няня” (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 р. № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за № 220/28350, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 р. № 88, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 р. за № 168/704) за місяць, у якому подано заяву, в електронній формі.
До заяви додаються:
відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові дитини, прізвище, ім’я, по батькові батьків), номер актового запису в книзі державної реєстрації народження. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами держаної реєстрації актів цивільного стану України, – сканована копія свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
сканована копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для підтвердження факту реєстрації фізичної особи – підприємця / юридичної особи, яка надає послугу з догляду за дітьми, в зазначеному реєстрі.
На заяву та відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис отримувача компенсації послуги „муніципальна няня” або кваліфікований електронний підпис, створений шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків (BankID). Відомості про прізвище, ім’я, по батькові дитини отримувача компенсації послуги „муніципальна няня”, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) та паспортні дані отримувача компенсації послуги „муніципальна няня” отримуються з кваліфікованого електронного підпису або бази клієнтських даних банків.ˮ.
8. У пункті 11:
після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:
„за потреби протягом одного робочого дня у письмовій або електронній формі повідомляють отримувача послуги „муніципальна няня” про подання ним не всіх необхідних документів. Якщо документи буде подано отримувачем компенсації послуги „муніципальна няня” не пізніше ніж через місяць із дня одержання такого повідомлення, днем подання заяв вважатиметься день їх реєстрації;ˮ;
абзац четвертий після слів „про призначення письмовоˮ доповнити словами „або в електронній форміˮ;
абзац п’ятий доповнити словами „та / або подання недостовірної інформації в договорі про здійснення догляду за дитиною до трьох років”.
У зв’язку з цим абзаци третій – п’ятий вважати відповідно абзацами четвертим – шостим.
9. У пункті 12:
після абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
„У разі продовження терміну цього договору виплата компенсації послуги „муніципальна няняˮ продовжується за заявою отримувача послуги „муніципальна няняˮ.ˮ.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
10. Абзаци другий та третій пункту 13 викласти в такій редакції:
„до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу з догляду за дитиною до трьох років, подає в письмовій (електронній) формі або в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, з використанням сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги „муніципальна няня”;
протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги „муніципальна няня”.ˮ.
Додаткові матеріали
Обговорення
Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту: | 5 |
Додано пропозицій: | 4 |
Підтримка проекту: | Так:4 Ні:0 |
Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів