Перед використанням новоствореного облікового запису, ще необхідно підтвердити поштову адресу. На протязі кількох хвилин на вашу поштову скриньку повинно прийти повідомлення, яке містить посилання для активації облікового запису.

Як повідомити про корупційне правопорушенняКоманда уповноваженого підрозділу
Безбар’єрністьВивчення міжнародного досвіду
Децентралізація владиОрганізації надання соціальних послугОрганізації надання послуг сприяння зайнятості населенняКращі практикиОрганізація надання адміністративних послуг соціального характеру в умовах децентралізації
Контактні даніСоцпослугиСімейні форми вихованняПатронат над дитиноюМетодичні матеріали
УсиновленняПошук дитиниДопомогаПроектиПро насКонтакти
ДитинаПрава дітейСоцпослугиОздоровлення та відпочинок дітейПрофілактика соціального сирітстваУсиновлення
РішенняПротоколи засіданьПлани робітЗвіти
Публічна інформаціяЩо таке публічна інформація, порядок її отримання та оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформаціїГрафік прийому, контактиФорми для подання запиту на отримання інформаціїІнформація про систему обліку публічної інформації
Електронний кабінет особи з інвалідністюЯкщо людина НЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІЯкщо людина ВЖЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІВхід на портал ЦБІЗаповнення та подача заяви про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації
Е-сервісиЄдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомогиДопомога на дітей ФОПДопомога при народженні дитиниСубсидіїСистема розрахунку пенсійного забезпеченняЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЄ-допомогаМуніципальна няняВідкриті дані України
Європейська та Євроатлантична інтеграціяУгода про асоціацію між Україною та ЄСПерелік директив ЄС та звіти Мінсоцполітики про їх виконанняПлан заходів Мінсоцполітики щодо імплементації Угоди про асоціаціюТехнічна допомога Європейської Комісії TWINNING, TAIEX TWINNINGЄвроатлантична інтеграція (НАТО)Міжнародні проектиЕкспертно-консультативна групаПроект ЄС - МОП "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці"Презентації
Формування життєстійкостіГромади до участі в Програмі життєстійкостіПоширені запитання-відповіді
ГромадянамСоціальні послугиРеєстр надавачів соціальних послугМатеринство, сім'я, дітиЗвернення громадянПублічна інформаціяПротидія торгівлі людьмиЗапобігання домашнього насильстваГендерна політикаБезоплатна правнича допомогаСоціальні гарантіїСанаторно-курортное лікуванняДецентралізація владиІнформація для переміщених осібРеформа МіністерстваВідкриті даніПакунок малюкаОсобам з інвалідністюГуманітарна допомогаДовідник безбар'єрностіБезбар’єрністьДії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеруєОздоровленняЯк отримати виплатиФормування життєстійкості
Гуманітарна допомогаНаціональний банк відкрив рахунок для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресіїNBU Opens Fundraising Account for Humanitarian Assistance to Ukrainians Affected by Russia’s AggressionІнтерактивна мапа благодійної допомоги
Інформація для переміщених осібНормативна базаВиплати на проживання для ВПОПитання- відповідіВізуальні матеріалиАлгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024пункт 2До пункту 3Алгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024 р. за Заявоюпункт 2.2пункт 2.7пункт 2.4Куди подати заяву про отримання допомоги для ВПО
Особам з інвалідністюРеабілітаціяРеалізація норм Конвенції про права осіб з інвалідністюДержавна підтримка діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їх підприємствЗабезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітаціями)Опіка та піклування над повнолітніми особамиПрацевлаштуванняДеякі питання соціального захисту осіб з інвалідністюКаталог 2019Програма придбання спеціально обладнаних автомобілівРеабілітація дітей з інвалідністюЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЩодо придбання залізничних квитків
КомандаЖолнович Оксана ІванівнаМарчак Дарія МиколаївнаТокарєва Уляна ДмитрівнаКошеленко Костянтин БорисовичНенюченко Наталія ВікторівнаПостоловська Ірина Олександрівна
Нормативно-правова базаЗвітність та статистикаІнформація для здобувачів та ліцензіатівПерелік суб'єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном
Реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуДержавна атестація дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуМережа діючих закладів оздоровлення та відпочинку
Материнство, сім'я, дітиМатеринствоСім`яДитинаСлужби у справах дітей в ОТГСоціально-психологічна реабілітація дітейЗахист смі"ї та дітейРаннє втручання
Міжнародна діяльністьЄвропейська та Євроатлантична інтеграціяМіжнародне співробітництвоБезвізовий режим Україна-ЄС
Міжнародне співробітництвоДовідки про застосування законодавстваМіжнародні проектиСпівробітництво з ООНСпівробітництво з МОПСпівробітництво з Радою ЄвропиКомітет з економічних, політичних, соціальних та культурних прав ООН
єОздоровленняПро послугу та право на послугуПро кошти та банківську карткуПро заклади, що надають послугуПроблемні питання
Нормативна базаНормативні актиПроекти нормативних актівРегуляторна політика
ОрганізаціямВолонтерствоСоціальне страхуванняПублічні закупівлі
Оздоровлення та відпочинок дітейМережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуОздоровлення та відпочинок в ДП "УДЦ "Молода гвардія" та ДПУ "МДЦ"Артек"
Особам з інвалідністюПенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осібВиди пенсійПенсії військовослужбовцямПенсії громадянам, що за кордономПерерахунки пенсійСпростовуємо міфи про пенсійну системуПенсійне забезпечення осіб, які перемістилися у зв"язку із воєнними діямиДержавна соціальна допомогаКорисні посилання
Прес-центрНовиниМедіа про насВідеогалереяКонтакти для медіаЛюдина для людини
Про міністерствоКомандаПоложення про Міністерство соціальної політикиСтруктура апарату МіністерстваЕнергоефективністьКонтактиВідомстваВакансіїОчищення владиГромадська радаКонсультації з громадськістюМіжнародна діяльністьПрофспілка
Реформа МіністерстваРезультати конкурсу на посади фахівців з питань реформПерелік тестових питань
Про міністерствоПрес-центрНормативна базаОрганізаціямГромадянамЕ-сервісиЕ-даніПочуй менеПрацюй ВІЛЬНО!
Соціальні гарантіїПільгиПрацівникамГромадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиДітям війниВетеранам праціСоціальні стандартиЦентри захистуУчасникам революції гідності
Соціально-психологічна реабілітація дітейМетодичні ресурсиМережа закладів соціального захисту дітейСоціальні партнери
Установчі документиРегламентКерівництвоСтруктура
Установчі документиПоложення про Громадську раду
Відкриті даніПублічні закупівлі
Звернення громадянЗаконодавство щодо звернень громадянІнформація щодо звернень та прийому громадян
ДержбюджетЗакупівлі
ГоловнаОбговорення проектів нормативно-правових актівДеякі питання утворення Національної соціальної сервісної служби України

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися, через аккаунт у соціальній мережі «Facebook»

Деякі питання утворення Національної соціальної сервісної служби України


Проект 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 ПОСТАНОВА

від                     2020 р. №

Київ

 

Деякі питання утворення Національної соціальної сервісної служби України

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Національну соціальну сервісну службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей, реорганізувавши Державну соціальну службу України шляхом перетворення.

2. Утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України згідно з переліком, що додається.

3. Затвердити Положення про Національну соціальну сервісну службу України, що додається.

4. Установити, що:

Національна соціальна сервісна служба України є правонаступником реорганізованої Державної соціальної служби України;

функціонування Національної соціальної сервісної служби України у 2020 році забезпечується в межах загальної чисельності Міністерства соціальної політики та видатків, передбачених за бюджетною програмою 2501010 „Керівництво та управління у сфері соціальної політики”;

5. Розмістити Національну соціальну сервісну службу України на умовах оренди за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

6. Фонду державного майна забезпечити укладення з Національною соціальною сервісною службою України договору оренди на умовах, передбачених для бюджетних організацій, з відшкодуванням балансоутримувачу фактичних витрат, пов’язаних з утриманням.

7. Міністерству фінансів при підготовці проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2021 рік” передбачити видатки, необхідні для забезпечення виконання цієї постанови.

8. Міністерству соціальної політики у тримісячний строк подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо внесення до актів законодавства змін, у зв’язку з прийняттям цієї постанови.

9. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

10. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

11. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 2 постанови та пункту 2 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 січня 2021 року, та пункту 4 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності одночасно з актом Кабінетом Міністрів України про можливість забезпечення виконання Національною соціальною сервісною службою України своїх повноважень і функцій.

 

 

Прем’єр-міністр України                                                               Д. ШМИГАЛЬ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від                  2020 р. №

 

 ПОЛОЖЕННЯ

про Національну соціальну сервісну службу України

 

1. Національна соціальна сервісна служба України (Нацсоцслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей.

2. Нацсоцслужба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

3. Основними завданнями Нацсоцслужби є:

1) реалізація державної політики у сфері соціального захисту населення з питань: надання соціальних послуг та провадження соціальної роботи; сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, соціального захисту бездомних осіб; соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарання; запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі; торгівлі людьми; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну; внутрішньо переміщених осіб; соціального захисту осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів праці, ветеранів військової служби, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, жертв політичних репресій; ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині організації виплати їм разової грошової допомоги; соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби; волонтерської діяльності; активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

2) реалізація державної політики у сфері здійснення державного контролю:

за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки (державна допомога, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок коштів державного бюджету, соціальні послуги);

за використанням коштів державного бюджету, виділених для надання соціальної підтримки, зокрема, під час проведення перерахунку її розмірів у разі встановлення фактів надмірної виплати коштів або надання її з порушенням законодавства;

за додержанням вимог законодавства з питань захисту прав дітей;

3) методичне забезпечення в межах повноважень, визначених законом, та координація діяльності органів місцевого самоврядування щодо організації соціальної роботи та надання базових соціальних послуг відповідно до потреб мешканців громади.

4. Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань:

1) розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств з урахуванням практики застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, та в установленому порядку подає їх Міністру соціальної політики;

2) здійснює організаційно-методичне керівництво структурними підрозділами місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення щодо організації роботи з надання соціальних послуг сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, особам похилого віку, особам з інвалідністю, бездомним особам і безпритульним дітям, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, іншим соціально вразливим верствам населення;

3) з питань сім’ї:

проводить аналіз матеріального становища сімей, оцінює ефективність їх соціальної підтримки;

організовує і проводить роботу щодо формування відповідального батьківства, підтримки сімей з дітьми, сприяння особистому та культурному розвитку дітей, у тому числі з урахуванням традицій і культури українського народу;

організовує і проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з питань реалізації державної політики щодо сім’ї, популяризації інституту сім’ї, посилення мотивації до реєстрації шлюбу та відповідального батьківства, здорового способу життя, поширення інформації про права та послуги для сімей;

проводить аналіз стану додержання вимог законодавства щодо соціального захисту сімей;

забезпечує управління  системою соціальної роботи з сім’ями та дітьми:

- здійснює контроль та організаційно-методичне забезпечення щодо надання соціальної підтримки та соціальних послуг молодим сім’ям, сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- забезпечує реалізацію заходів щодо консультативної допомоги та соціально-психологічної підтримки батьків у виконанні батьківських обов’язків, популяризації сімейних традицій, формування ненасильницької моделі виховання дітей та спілкування, формування взаємної відповідальності родинних поколінь;

- сприяє забезпеченню реалізації заходів щодо виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг; забезпечує соціальний супровід прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу;

- забезпечує надання одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”;

4) з питань захисту прав дітей:

забезпечує проведення постійного моніторингу додержання та захисту прав дітей;

забезпечує збір, узагальнення та аналіз статистичної звітності щодо соціального захисту дітей, в тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, дітей з інвалідністю;

узагальнює відомості щодо проблемних питань в системі охорони дитинства з подальшим переданням інформаційно-аналітичних матеріалів до Мінсоцполітики;

забезпечує координацію реалізації положень Конвенції ООН про права дитини, інших міжнародних документів, ратифікованих Україною;

проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу та консультації з питань застосування законодавства у сфері захисту прав дітей;

забезпечує здійснення контролю за додержанням прав дітей у загальноосвітніх школах, а також у сім’ях, інтернатах, пансіонах, інших закладах, де постійно проживають або цілодобово перебувають діти;

надає в установленому порядку громадянам України, іноземцям та громадянам України, які проживають за межами України, – кандидатам в усиновлювачі інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, а також направлення для знайомства з дитиною за місцем її проживання;

вносить до системи централізованого обліку дані про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, а також про іноземців та громадян України, які проживають за межами               України, – кандидатів в усиновлювачі та про дітей, усиновлених ними;

видає іноземцям та громадянам України, які проживають за межами України, – кандидатам в усиновлювачі згоду на усиновлення дитини для подання до суду або відмову в усиновленні дитини;

здійснює контроль забезпечення умов утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності;

веде облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених дітей, а також дітей, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);

проводить моніторинг забезпечення прав та інтересів вихованців закладів інституційного догляду і виховання дітей;

проводить роботу із соціально-правового захисту дітей, запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, соціально-психологічної реабілітації найбільш уразливих категорій дітей;

проводить координаційно-аналітичну роботу щодо діяльності центрів соціальних служб, центрів соціально-психологічної допомоги, соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальних центрів матері та дитини, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, центрів соціальної підтримки дітей та сімей, притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями; будинків-інтернатів, малих групових будинків, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, центрів реабілітації, інших закладів для дітей та сімей з дітьми;

сприяє розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, сім’ї патронатних вихователів, переданню таких дітей під опіку, піклування, на усиновлення;

проводить аналіз стану додержання вимог законодавства щодо соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа;

організовує в межах повноважень, передбачених законом, оздоровлення та відпочинок дітей;

здійснює в межах повноважень, передбачених законом, координацію діяльності організацій / установ, що провадять роботу щодо виїзду груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок; надає згоду на виїзд груп, до складу яких входять діти з різних регіонів України, в тому числі з районів проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

організовує в межах повноважень, передбачених законом, проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, надає їм відповідну методичну допомогу;

5) з питань соціальної роботи і надання соціальних послуг:

здійснює управління системою соціальної роботи та надання соціальних послуг, зокрема:

- узагальнює та аналізує потреби населення в соціальних послугах, готує пропозиції щодо розвитку системи надання соціальних послуг;

- координує заходи з виявлення сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг, соціального супроводу таких сімей з дітьми;

- координує заходи щодо соціальної профілактики складних життєвих обставин;

- сприяє реалізації заходів щодо пошуку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їх первинного відбору, організації навчання для таких кандидатів;

- аналізує регіональні та місцеві програми в частині задоволення потреб осіб / сімей у соціальних послугах;

- проводить моніторинг та оцінювання якості надання соціальних послуг, оприлюднює їх результати;

- готує пропозиції для місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо покращення соціальної роботи та надання соціальних послуг за результатами, зокрема, аналізу звітності виконання регіональних і місцевих програм, оцінювання якості надання соціальних послуг;

- забезпечує методичний супровід діяльності місцевих держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад, суб’єктів, що надають соціальні послуги, з питань організації надання соціальних послуг сім’ям / особам, які перебувають у складних життєвих обставинах (сім’ям з дітьми, особам похилого віку, особам з інвалідністю, бездомним особам і безпритульним дітям, особам, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також звільненим від подальшого відбування зазначених видів покарання, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, іншим соціально вразливим верствам населення);

координує діяльність регіональних центрів соціальних служб;

організовує та координує підвищення професійної компетентності / кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги;

проводить збір, аналіз та поширення відповідно до законодавства інформації про надання соціальних послуг, успішний національний та міжнародний досвід надання соціальних послуг, організовує його впровадження;

проводить аналіз діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги;

забезпечує інформування населення про соціальні послуги, їх зміст, порядок надання;

здійснює контроль за додержанням державних стандартів надання соціальних послуг;

6) з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі:

забезпечує реалізацію державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, жорстокому поводженню з дітьми, в тому числі у зв’язку із вчиненням домашнього насильства стосовно дітей та за участю дітей;

забезпечує створення та функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, виконує повноваження держателя цього реєстру;

забезпечує проведення моніторингу ефективності законодавства з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, практики його застосування;

координує діяльність суб’єктів, які реалізують заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, надає таким суб’єктам методичну та практичну допомогу;

координує підготовку фахівців, які реалізують заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

організовує та проводить загальнонаціональні соціологічні, наукові, експертні, правові, психолого-педагогічні та інші дослідження з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

проводить збір, аналіз і поширення відповідно до законодавства інформації, удосконалення системи показників у формах державної статистичної звітності з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

веде облік даних та здійснює контроль за діяльністю загальних і спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, які реалізують заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

готує та оприлюднює щорічний звіт про стан реалізації державної політики з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

проводить аналіз стану додержання вимог законодавства щодо соціального захисту осіб, постраждалих від домашнього насильства;

узагальнює відомості про факти насильства в сім’ї, визначає потребу в утворенні регіональних спеціалізованих установ для жертв насильства в сім’ї;

приймає і розглядає заяви та повідомлення про факти вчинення насильства в сім’ї та реальну загрозу його вчинення;

направляє жертв насильства в сім’ї та членів сім’ї, стосовно яких існує реальна загроза його вчинення, до спеціалізованих установ для жертв насильства в сім’ї;

7) з питань запобігання та протидії торгівлі людьми:

забезпечує виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми;

проводить аналіз діяльності суб’єктів, які реалізують заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

координує та контролює діяльність закладів, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;

готує та оприлюднює у визначеному Кабінетом Міністрів порядку щорічну доповідь про стан реалізації заходів у сфері протидії торгівлі людьми;

приймає рішення про встановлення / відмову у встановленні, продовження / відмову у продовжені, позбавлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

проводить заходи, спрямовані на усунення передумов торгівлі людьми;

8) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:

розробляє заходи, спрямовані на забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства;

готує пропозиції щодо формування Національного плану дій стосовно впровадження гендерної рівності;

узагальнює виконання державних програм з питань гендерної рівності;

здійснює в межах повноважень, передбачених законом, контроль за додержанням гендерної рівності при вирішенні кадрових питань у центральних і місцевих органах виконавчої влади;

організовує навчання працівників державних установ з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

готує разом з іншими центральними органами виконавчої влади науково обґрунтовані пропозиції щодо забезпечення гендерної рівності;

організовує в установленому порядку проведення наукових та експертних досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

проводить моніторинг та узагальнює результати забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у різних сферах життя суспільства;

веде облік випадків дискримінації за ознакою статі, узагальнює інформацію про такі випадки, вносить пропозиції щодо їх усунення;

разом з іншими центральними органами виконавчої влади вживає заходів для скасування дискримінаційних норм, виявлених за результатами гендерно-правової експертизи законодавства;

9) з питань захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну:

реалізує заходи щодо організації прийому, облаштування та адаптації депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;

вивчає та аналізує проблеми депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, розробляє заходи щодо їх культурного та мовного розвитку;

приймає рішення про надання та позбавлення статусу депортованої особи;

сприяє діяльності органів виконавчої влади у сфері міжнародного співробітництва щодо розв’язання проблем депортованих осіб;

організовує та проводить роботу з фінансування заходів, спрямованих на облаштування депортованих осіб, які повернулися в Україну для постійного проживання, їх адаптацію та інтеграцію в українське суспільство;

вносить пропозиції щодо порядку відшкодування вартості проїзду і перевезення багажу депортованим особам до місця постійного проживання в Україні; надання їм одноразової матеріальної допомоги на завершення будівництва індивідуального житла; забезпечення житлом, збудованим або придбаним за рахунок бюджетних коштів; повернення майна або відшкодування його вартості депортованим особам або (у разі їх смерті) їхнім спадкоємцям;

організовує роботу з виплати передбачених законодавством відшкодувань і матеріальної допомоги депортованим особам;

реалізує інші заходи щодо забезпечення захисту прав депортованих осіб, які повернулися в Україну;

10) з питань соціального захисту осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів праці, ветеранів військової служби, жертв нацистських переслідувань, дітей війни та жертв політичних репресій, ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:

проводить аналіз стану забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, автомобілями, технічними та іншими засобами реабілітації, надання реабілітаційних послуг, виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування, за самостійне придбання технічних та інших засобів реабілітації, замість санаторно-курортної путівки і вартості самостійного санаторно-курортного лікування, а також аналіз відповідності розмірів таких компенсацій фактичним витратам;

аналізує стан наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності в частині забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортними путівками, автомобілями, технічними та іншими засобами реабілітації, виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування, замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

встановлює відповідність підприємств, що забезпечують осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, а також надають послуги з післягарантійного ремонту таких засобів, кваліфікаційним вимогам, визначеним Мінсоцполітики;

організовує виплату до 5 травня разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

готує аналітичні матеріали з питань соціального захисту ветеранів праці, дітей війни, жертв нацистських переслідувань, жертв політичних репресій, осіб з інвалідністю та соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби;

співпрацює з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю; 

збирає за участю громадських об’єднань осіб з інвалідністю та аналізує інформацію про рівень доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, транспорту, інформації та зв’язку, а також інших об’єктів і послуг та подає центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування пропозиції щодо створення безперешкодного середовища;

організовує та координує роботу з визначення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

організовує роботу з виплати передбаченої законодавством компенсації та допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

забезпечує надання послуг із санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

організовує в межах повноважень, передбачених законом, безоплатне харчування дітей на радіоактивно забруднених територіях та виплату компенсації сім’ям на дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

проводить аналіз стану додержання вимог законодавства щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів праці, дітей війни, ветеранів військової служби, жертв нацистських переслідувань та політичних репресій;

11) з питань волонтерської діяльності:

вживає заходів для розвитку та популяризації волонтерської діяльності;

сприяє поширенню інформації про волонтерську діяльність;

поширює інформацію про стан виконання галузевих і регіональних програм сприяння волонтерській діяльності та її підтримки;

оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті наявну інформацію про організації та установи, що залучають для провадження своєї діяльності волонтерів, зокрема тих, які залучають іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України;

сприяє громадським об’єднанням та благодійним організаціям у забезпеченні волонтерської діяльності;

сприяє підтримці та розвитку міжнародного співробітництва з питань волонтерської діяльності, узагальнює і поширює практику роботи у цій сфері;

12) з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння:

координує організацію та проводить моніторинг реалізації заходів з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

забезпечує організаційно-методичний супровід діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо створення умов для підтримання здоров’я та активного довголіття, організації соціального обслуговування громадян похилого віку;

проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації, організовує проведення просвітницьких заходів з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

проводить аналіз стану виконання міжнародних документів з питань старіння населення;

13) з питань внутрішньо переміщених осіб:

узагальнює в межах повноважень статистичні дані щодо внутрішньо переміщених осіб;

забезпечує в межах повноважень проведення моніторингу виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг внутрішньо переміщеним особам;

забезпечує координацію та методологічний супровід діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, додержання вимог законодавства при встановленні опіки чи піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, їх усиновленні, застосування інших передбачених законодавством форм влаштування дітей, проводить роботу із соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей з дітьми, над якими встановлено опіку чи піклування, прийомних сімей, сімей патронатних вихователів, дитячих будинків сімейного типу;

14) з питань соціального захисту бездомних осіб, соціального патронажу осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також звільнені від подальшого відбування зазначених видів покарання (далі – звільнені особи):

організовує в межах повноважень роботу з профілактики бездомності, соціального захисту бездомних осіб та їх реінтеграції, здійснює координацію та моніторинг діяльності суб’єктів, що надають послуги особам такої категорії;

забезпечує реалізацію державної політики щодо соціальної адаптації звільнених осіб;

забезпечує розроблення відповідних планів заходів з метою реалізації державної політики щодо соціальної адаптації звільнених осіб;

здійснює загальну координацію соціального патронажу звільнених осіб;

проводить моніторинг стану адаптації звільнених осіб;

вживає заходів для підтримки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що здійснюють соціальний патронаж;

15) з питань здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей:

забезпечує методичний супровід діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей;

затверджує щорічні плани проведення перевірок територіальними підрозділами Нацсоцслужби у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад, суб’єктів, що надають соціальні послуги, з питань:

- додержання законодавства щодо соціального захисту населення, захисту прав дітей;

- додержання вимог Закону України „Про соціальні послуги”;

- достовірності відомостей, які вплинули на визначення права на соціальну допомогу / послугу та її розміру / обсягу;

- повноти особових справ отримувачів соціальної допомоги / послуг та достовірності наявних у них документів;

- використання бюджетних коштів, спрямованих на виконання програм соціального захисту населення;

- ведення обліку надміру виплачених коштів соціальної підтримки внаслідок неправомірного надання та / або неправильного розрахунку розміру / обсягу соціальної допомоги;

- повернення сум коштів надмірно виплаченої та / або наданої з порушенням законодавства соціальної допомоги;

- усунення порушень, виявлених під час перевірок;

забезпечує проведення планових і позапланових перевірок територіальними підрозділами Нацсоцслужби структурних підрозділів районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних громад, суб’єктів, що надають соціальні послуги, шляхом проведення соціального інспектування;

використовує результати верифікації достовірності інформації, поданої фізичними особами для призначення соціальної підтримки, перевіряє достовірність інформації про отримувачів соціальної підтримки та правильність нарахування допомоги з урахуванням ступеня ризику наявності порушень;

проводить моніторинг та аналіз порушень законодавства щодо надання соціальної допомоги та додержання державних стандартів соціальних послуг;

готує аналітичні звіти за результатами проведених перевірок та оприлюднює їх на офіційному веб-сайті Нацсоцслужби;

16) приймає (скасовує) рішення про надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді визначених законодавством пільг з оподаткування, доцільність надання поворотної / безповоротної фінансової допомоги, позик, сприяє працевлаштуванню осіб з інвалідністю, веде облік надання такої допомоги та здійснює контроль за її використанням;

17) здійснює методичне забезпечення діяльності та (в межах повноважень, визначених законом) координацію взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань:

соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності;

соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;

опіки і піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, їх усиновлення, застосування інших передбачених законодавством форм влаштування дітей;

організації оздоровлення та відпочинку дітей;

соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей та їх соціально-психологічної реабілітації;

опіки і піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена, їх соціального захисту;

запобігання та протидії домашньому насильству;

соціального захисту внутрішньо переміщених осіб;

підготовки та реалізації заходів із забезпечення захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;

організації надання соціальної підтримки;

здійснення соціальної роботи та надання  соціальних послуг;

18) використовує інформаційні системи єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб; єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту та соціального обслуговування населення, а також на її базі єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку та управління коштами соціальної сфери і пенсійного забезпечення з використанням електронної соціальної картки; централізованого банку даних з проблем інвалідності; державного реєстру дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, а також інші програмні ресурси;

19) проводить аналіз забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа; осіб з інвалідністю по зору та слуху; громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування; військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів;

20) організовує в установленому порядку проведення наукових та експертних досліджень з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

21) виконує функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

22) розглядає звернення громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Нацсоцслужби, її територіальних органів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

23) проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

24) підтримує міжнародне співробітництво з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, та сприяє його розвитку, вивчає, узагальнює та поширює досвід іноземних держав, бере участь у підготовці та укладанні міжнародних договорів, залученні та координації міжнародної технічної допомоги, представляє в установленому законодавством порядку інтереси України в міжнародних організаціях;

25) подає Мінсоцполітики узагальнені звіти, аналітичні матеріали, матеріали перевірок з питань, що належить до компетенції Нацсоцслужби, результати оцінювання якості наданих соціальних послуг;

26) виконує інші повноваження, визначені законодавством.

5. Нацсоцслужба з метою організації своєї діяльності:

1) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, реалізацію заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також контроль за додержанням антикорупційного законодавства в апараті Нацсоцслужби, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління; здійснює контроль за додержанням правил поведінки державних службовців Нацсоцслужби;

2) проводить добір кадрів в апарат Нацсоцслужби, на посади керівників та заступників керівників її територіальних органів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління, організовує роботу з підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації працівників Нацсоцслужби та її територіальних органів;

3) забезпечує в межах повноважень, визначених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави;

4) організовує планово-фінансову роботу в апараті Нацсоцслужби, її територіальних органах, на підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери її управління, проводить внутрішній аудит використання фінансових і матеріальних ресурсів та здійснює відповідний контроль, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку, ефективне і цільове використання коштів в установленому законодавством порядку;

5) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів в апараті Нацсоцслужби відповідно до встановлених правил;

6) організовує, координує та контролює діяльність територіальних органів Нацсоцслужби, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління, організовує їх взаємодію з органами державної влади та органами місцевого самоврядування;

7) надає територіальним органам Нацсоцслужби методичну і практичну допомогу щодо організації роботи, проводить перевірку виконання такої роботи;

8) забезпечує реалізацію комплексу заходів, спрямованих на забезпечення додержання законності та ефективності використання бюджетних коштів, досягнення результатів відповідно до встановлених завдань, планів і вимог щодо діяльності Нацсоцслужби та її територіальних органів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління;

9) проводить внутрішній аудит, спрямований на удосконалення системи управління, внутрішнього контролю, запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання бюджетних коштів, виникненню помилок чи інших недоліків у діяльності Нацсоцслужби та її територіальних органів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління;

10) забезпечує охорону державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності, кіберзахист, технічний і криптографічний захист інформації та здійснює контроль за додержанням цього режиму;

11) виконує інші повноваження, визначені законом.

6. Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань має право:

1) залучати фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій (за погодженням з їхніми керівниками), науковців, представників організацій роботодавців, профспілок та інших інститутів громадянського суспільства (за згодою) для розгляду питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

2) отримувати безоплатно в установленому порядку від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їхніх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, що стосуються питань діяльності Нацсоцслужби;

3) користуватися в установленому законодавством порядку відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, у тому числі урядовими, системами зв’язку і комунікації, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

4) скликати наради, утворювати комісії та робочі групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

5) проводити безперешкодно перевірки діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, що забезпечують надання соціальної підтримки, а також служб у справах дітей, суб’єктів, що надають соціальні послуги, а також перевірку інформації, наданої отримувачами соціальної підтримки;

6) отримувати від посадових осіб структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, що забезпечують надання соціальної підтримки, служб у справах дітей, суб’єктів, що надають соціальні послуги, та отримувачів соціальної підтримки письмові пояснення щодо причин допущення порушень законодавства  з питань надання соціальної підтримки;

7) вчиняти передбачені законом правочини, спрямовані на забезпечення виконання своїх функцій.

7. Нацсоцслужба виконує свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

8. Нацсоцслужба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, громадськими спілками, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також підприємствами, установами, організаціями.

9. Нацсоцслужба в межах повноважень, визначених законом, на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.

10. Нацсоцслужбу очолює голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України.

11. Голова Нацсоцслужби:

1) безпосередньо керує діяльністю Нацсоцслужби, представляє Нацсоцслужбу у відносинах з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями в Україні та за її межами;

2) організовує та контролює в межах своїх повноважень виконання в апараті Нацсоцслужби та її територіальних органах Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та інших міністерств з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

3) вносить Міністру соціальної політики пропозиції щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, і розроблені Нацсоцслужбою проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики, а також визначає позицію щодо проектів актів, розробниками яких є інші органи виконавчої влади;

4) подає на затвердження Міністру соціальної політики плани роботи Нацсоцслужби;

5) затверджує за погодженням із Міністром соціальної політики структуру апарату Нацсоцслужби;

6) забезпечує виконання Нацсоцслужбою наказів і доручень Міністра соціальної політики;

7) забезпечує взаємодію Нацсоцслужби із структурним підрозділом Мінсоцполітики, визначеним Міністром соціальної політики відповідальним за взаємодію з Нацсоцслужбою;

8) забезпечує додержання встановленого Міністром соціальної політики порядку обміну інформацією між Мінсоцполітики і Нацсоцслужбою та своєчасність її подання;

9) звітує перед Міністром соціальної політики про виконання планів роботи Нацсоцслужби та визначених для неї завдань, про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності Нацсоцслужби, її територіальних органів, а також про притягнення посадових осіб до відповідальності за допущені порушення;

10) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;

11) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Нацсоцслужби;

12) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату Нацсоцслужби (якщо інше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України;

13) приймає на роботу та звільняє з роботи працівників апарату Нацсоцслужби в порядку, передбаченому законодавством про працю;

14) вносить Міністру соціальної політики пропозиції щодо утворення в межах граничної чисельності державних службовців та працівників Нацсоцслужби і коштів, передбачених на її утримання, а також щодо ліквідації / реорганізації Кабінетом Міністрів України територіальних органів Нацсоцслужби як юридичних осіб публічного права;

15) утворює в межах граничної чисельності державних службовців та працівників Нацсоцслужби і коштів, передбачених на її утримання, ліквідовує, реорганізовує за погодженням із Кабінетом Міністрів України та Міністром соціальної політики територіальні органи Нацсоцслужби як структурні підрозділи апарату Нацсоцслужби;

16) призначає на посади та звільняє з посад за погодженням із Міністром соціальної політики та головами відповідних місцевих державних адміністрацій керівників територіальних органів Нацсоцслужби;

17) призначає на посади та звільняє з посад заступників керівників територіальних органів Нацсоцслужби за погодженням із Міністром соціальної політики;

18) утворює, ліквідовує, реорганізовує підприємства, установи, організації, затверджує їхні положення (статути), в установленому порядку призначає на посади та звільняє з посад їхніх керівників, виконує в межах повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

19) скасовує повністю або в окремій частині акти територіальних органів Нацсоцслужби;

20) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті Нацсоцслужби;

21) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату Нацсоцслужби, керівників територіальних органів Нацсоцслужби, присвоює їм ранги державних службовців (якщо інше не передбачено законом);

22) вносить в установленому порядку подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату Нацсоцслужби, її територіальних органів до відзначення державними нагородами України;

23) залучає державних службовців та працівників територіальних органів Нацсоцслужби, за домовленістю з керівниками – державних службовців та працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій до розгляду питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

24) утворює комісії, робочі та експертні групи, скликає та проводить наради з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

25) підписує накази Нацсоцслужби;

26) дає в межах повноважень обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату Нацсоцслужби, її територіальними органами доручення;

27) затверджує штатний розпис і кошторис територіальних органів Нацсоцслужби;

28) за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, затверджує штатний розпис і кошторис апарату Нацсоцслужби;

29) затверджує за погодженням із Міністром соціальної політики структуру територіальних органів Нацсоцслужби;

30) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є Нацсоцслужба;

31) виконує інші повноваження, визначені законом.

12. Голова Нацсоцслужби може мати заступників, яких призначає на посаду Кабінет Міністрів України. Кандидатури на ці посади вносяться на підставі пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби, поданих за результатами конкурсу відповідно до законодавства про державну службу.

Заступників голови Нацсоцслужби звільняє з посад Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, Міністра соціальної політики або голови Нацсоцслужби.

13. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, обговорення найважливіших напрямів її діяльності у Нацсоцслужбі може утворюватися колегія.

Рішення колегії Нацсоцслужби можуть реалізовуватись шляхом видання відповідного наказу Нацсоцслужби.

Для розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності у Нацсоцслужбі можуть утворюватися інші постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, інших постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів приймає голова Нацсоцслужби, який затверджує кількісний та персональний склад таких органів, а також положення про них.

14. Гранична чисельність державних службовців та працівників Нацсоцслужби затверджується Кабінетом Міністрів України.

Структура апарату Нацсоцслужби затверджується головою Нацсоцслужби за погодженням з Міністром соціальної політики.

Штатний розпис і кошторис апарату Нацсоцслужби затверджується головою Нацсоцслужби за погодженням з Мінфіном.

15. Нацсоцслужба є юридичною особою публічного права, використовує власну печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від                  2020 р. №

 

ПЕРЕЛІК
територіальних органів Національної соціальної сервісної служби

 

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Донецькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Дніпропетровській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Житомирській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Закарпатській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Запорізькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Київській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Кіровоградській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Луганській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Львівській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Миколаївській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби в Одеській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Полтавській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Сумській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Тернопільській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Харківській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Херсонській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Черкаській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Чернівецькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від                  2020 р. №

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85 „Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 29, ст. 814; 2015 р., № 86, ст. 2882):

1) у позиції „Мінсоцполітики” цифри „405” і „405” замінити цифрами „335” і „335”;

2) позицію

„Держсоцслужба

50

50” 

   

замінити такою позицією:

„Нацсоцслужба

120

120               1415    1415”.

 

2. Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 р. № 91 „Деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 30, ст. 827; 2017 р., № 71, ст. 2167; 2019 р., № 70, ст. 2444) викласти в такій редакції:

 

 

 

„Додаток

до постанови Кабінету Міністрів України
від 25 березня 2014 р. № 91 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України

від                   №                )

 

ГРАНИЧНА ЧИСЕЛЬНІСТЬ

працівників місцевих державних адміністрацій

(одиниць)

Області

Гранична чисельність працівників

обласних держадміністрацій

районних держадміністрацій

усього

у тому числі апарату

усього

у тому числі апарату

Вінницька

676

107

1980

378

Волинська

531

86

1153

224

Дніпропетровська

1022

113

1506

308

Донецька

1059

137

1224

182

Житомирська

699

97

1490

322

Закарпатська

515

86

1047

182

Запорізька

716

112

1085

280

Івано-Франківська

600

94

1231

196

Київська

699

113

1816

350

Кіровоградська

633

93

1252

294

Луганська

758

122

991

168

Львівська

783

112

1574

280

Миколаївська

608

96

1131

266

Одеська

789

118

1640

364

Полтавська

693

113

1496

350

Рівненська

558

104

1204

224

Сумська

646

105

1162

252

Тернопільська

527

93

1289

238

Харківська

906

118

2027

378

Херсонська

657

118

1018

252

Хмельницька

562

93

1251

280

Черкаська

610

93

1287

280

Чернівецька

565

112

708

154

Чернігівська

639

98

1284

308

__________

Примітка. 1. Гранична чисельність працівників обласних держадміністрацій скорочується на чисельність працівників служб у справах дітей.

2. Гранична чисельність працівників районних держадміністрацій скорочується на чисельність станом на 01.01.2020 державних соціальних інспекторів”.

3. У схемі спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 74, ст. 2105; 2019 р., № 86, ст. 2898):

у розділі II позицію „Державна соціальна служба України” замінити позицією „Національна соціальна сервісна служба України”;

підпункт 11 розділу III викласти в такій редакції:

„11) через Міністра соціальної політики:

Національна соціальна сервісна служба України

Пенсійний фонд України”.

4. У Положенні про Міністерство соціальної політики України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 423 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 51, ст. 1655; 2016 р., № 65, ст. 2193; 2018 р., № 30, ст. 1063, № 96, ст. 3173; 2019 р., № 4, ст. 154, № 12, ст. 414, № 74, ст. 2588; 2020 р., № 2, ст. 70):

1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:

„1. Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування державної політики у сфері соціальної політики, загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального захисту осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, внутрішньо переміщених осіб, соціального захисту населення, волонтерської діяльності, з питань сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми, надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи, соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби, захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, ветеранів праці, ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині організації виплати їм разової грошової допомоги, ветеранів військової служби, жертв нацистських переслідувань, дітей війни та жертв політичних репресій, пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки (державна допомога, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок державного бюджету, соціальні послуги) та з питань захисту прав дітей, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики щодо здійснення державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в частині забезпечення відповідності законодавству рішень правління Фонду соціального страхування, державного регулювання та нагляду за додержанням норм Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення (перерахування) і виплати пенсій у солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду України з Фондом соціального страхування.”.

2) підпункти 1–3 пункту 3 замінити підпунктами такого змісту:

„1) забезпечення формування державної політики:

у сфері соціальної політики, загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, волонтерської діяльності, пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;

у сфері соціального захисту населення, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни та жертв політичних репресій, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранів військової служби в частині надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг і твердого палива та пенсійного забезпечення;

у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині організації виплати їм разової грошової допомоги;

з питань сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей;

з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

з питань запобігання та протидії торгівлі людьми;

з питань надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи;

з питань соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби;

з питань захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;

з питань забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення;

у сфері здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки (державна допомога, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок державного бюджету, соціальні послуги) та з питань захисту прав дітей;

2) забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері:

гуманітарної допомоги;

здійснення державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в частині забезпечення відповідності законодавству рішень правління Фонду соціального страхування;

здійснення державного регулювання та нагляду за додержанням норм Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення (перерахування) і виплати пенсій у солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду України з Фондом соціального страхування.”;

3) підпункти 32, 33, 35, 37–40, 45–51, 53, 56–63, 66–74, 76–82, 85–95, 97, 98, 109 пункту 4 виключити.


Додаткові матеріали



Обговорення

Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту:
74
Додано пропозицій:
30
Підтримка проекту:Так:9  Ні:64
Обговорення з 17 Червня 2020р. по 17 Липня 2020р.

Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів