Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!
Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо організації соціальної роботи у громаді в умовах децентралізації
Проект
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2020 р. №
Київ
Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо організації соціальної роботи у громаді в умовах децентралізації
З метою забезпечення соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є :
1. Погодитись із пропозицією Міністерства соціальної політики та Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування „Асоціація міст України” щодо реалізації з 01 вересня 2020 р. по 31 грудня 2021 р. пілотного проекту „Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації” шляхом запровадження компенсації витрат виконавчим органам сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад на здійснення соціальної роботи у громаді.
2. Установити, що розмір компенсації витрат на здійснення соціальної роботи у громаді одним фахівцем із соціальної роботи становить 10 тис. грн на місяць.
3. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту „Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації” (далі – пілотний проект), що додається.
4. Міністерству соціальної політики разом із Міністерством фінансів при підготовці змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік” та підготовці проекту закону про Державний бюджет України на 2021 рік передбачати видатки на реалізацію пілотного проекту.
5. Обласним, Київській міській державним адміністраціям:
1) забезпечити реалізацію пілотного проекту, зокрема:
поінформувати про пілотний проект виконавчі органи сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад;
проводити моніторинг введення виконавчими органами сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад посад фахівців із соціальної роботи та здійснення ними соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, у громаді;
2) подавати щокварталу до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом, Міністерству соціальної політики інформацію про стан реалізації пілотного проекту.
6. Рекомендувати органам місцевого самоврядування долучитись до пілотного проекту та провести роботу з його реалізації.
7. Міністерству соціальної політики:
1) надавати обласним, Київській міській державним адміністраціям, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад методичну допомогу в реалізації пілотного проекту;
2) поінформувати до 1 лютого 2021 р. та до 1 лютого 2022 р. Кабінет Міністрів України про результати реалізації пілотного проекту за 2020-й та
2021 рік, відповідно;
3) внести до 15 липня 2021 року пропозиції стосовно визначення джерел та механізмів подальшого фінансування здійснення соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, у громаді.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від №
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту „Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації”
1. Цим Порядком визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту „Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації” (далі – бюджетні кошти).
2. У цьому Порядку вживаються такі терміни:
витрати на здійснення фахівцями із соціальної роботи (далі – фахівець) соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, у громаді – витрати виконавчих органів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад на створення належних умов для професійної діяльності фахівців, облаштування їхнього робочого місця, забезпечення спеціальним одягом, взуттям, інвентарем, велосипедами, виплату заробітної плати, оплату проїзду, створення безпечних умов праці;
компенсація витрат на здійснення фахівцями соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, у громаді (далі – компенсація витрат) – відшкодування витрат на здійснення фахівцями соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, у громаді (далі – сім’ї та діти).
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у законах України „Про соціальні послуги”, „Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю” та інших нормативно-правових актах у сфері соціального захисту, з питань надання соціальних послуг, здійснення соціальної роботи.
3. Завданнями пілотного проекту „Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації” (далі – проект) є забезпечення соціальної роботи з сім’ями та дітьми, запобігання влаштуванню дітей до закладів системи інституційного догляду та виховання.
4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми з реалізації пілотного проекту ,,Організація соціальної роботи з сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, в умовах децентралізації”
є Мінсоцполітики.
5. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі – регіональні органи соціального захисту населення).
6. Учасниками проекту є виконавчі органи сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, які ввели до штату комунальних установ, що надають соціальні послуги, посади фахівців.
7. Регіональні органи соціального захисту населення перераховують бюджетні кошти учасникам проекту, які ввели до штату комунальних установ, що надають соціальні послуги, посади фахівців, для компенсації витрат на здійснення фахівцями соціальної роботи з сім’ями та дітьми.
8. Учасникам проекту надається компенсація витрат за соціальну роботу, проведену фактично працюючими фахівцями (з розрахунку 1 фахівець на 2 тис. населення у сільській місцевості та на 6 тис. населення у містах), за таких умов:
до штату комунальних установ, що надають соціальні послуги, введено посади фахівців;
місцевим бюджетом передбачено кошти на утримання відповідної кількості фахівців;
фахівцями досягнуто показників ефективності соціальної роботи з сім’ями та дітьми, установлених Мінсоцполітики.
9. Для отримання компенсації витрат учасники проекту подають щомісяця до 25 числа регіональним органам соціального захисту населення заявки щодо потреби в бюджетних коштах для виплати компенсації витрат на наступний місяць за встановленою Мінсоцполітики формою, в якій зазначається інформація про результати проведеної кожним фахівцем соціальної роботи.
До заявки додаються копії:
документів, що підтверджують затвердження у місцевому бюджеті видатків на утримання посад фахівців;
штатного розпису комунальної установи, що надає соціальні послуги, в якому зазначено посади фахівців;
наказів про призначення фахівців;
відомостей обліку робочого часу фахівців.
10. Регіональні органи соціального захисту населення узагальнюють отримані від учасників проекту заявки щодо потреби в бюджетних коштах для виплати компенсації витрат та протягом двох робочих днів подають Мінсоцполітики узагальнену заявку за встановленою ним формою в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.
11. Мінсоцполітики після надходження від регіональних органів
соціального захисту населення узагальнених заявок щодо потреби в бюджетних коштах для компенсації витрат протягом трьох робочих днів перераховує бюджетні кошти регіональним органам соціального захисту населення.
12. Регіональні органи соціального захисту населення протягом наступних трьох робочих днів бюджетні кошти на рахунки учасників проекту, відкриті в установі уповноваженого банку.
13. Мінсоцполітики щокварталу до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, подає Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Мінфіну інформацію про використання бюджетних коштів.
14. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
15. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаткові матеріали
Обговорення
Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту: | 6 |
Додано пропозицій: | 0 |
Підтримка проекту: | Так:6 Ні:0 |
Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів