Перед використанням новоствореного облікового запису, ще необхідно підтвердити поштову адресу. На протязі кількох хвилин на вашу поштову скриньку повинно прийти повідомлення, яке містить посилання для активації облікового запису.

Як повідомити про корупційне правопорушенняКоманда уповноваженого підрозділу
Безбар’єрністьВивчення міжнародного досвіду
Децентралізація владиОрганізації надання соціальних послугОрганізації надання послуг сприяння зайнятості населенняКращі практикиОрганізація надання адміністративних послуг соціального характеру в умовах децентралізації
Контактні даніСоцпослугиСімейні форми вихованняПатронат над дитиноюМетодичні матеріали
УсиновленняПошук дитиниДопомогаПроектиПро насКонтакти
ДитинаПрава дітейСоцпослугиОздоровлення та відпочинок дітейПрофілактика соціального сирітстваУсиновлення
РішенняПротоколи засіданьПлани робітЗвіти
Публічна інформаціяЩо таке публічна інформація, порядок її отримання та оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформаціїГрафік прийому, контактиФорми для подання запиту на отримання інформаціїІнформація про систему обліку публічної інформації
Електронний кабінет особи з інвалідністюЯкщо людина НЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІЯкщо людина ВЖЕ ОБЛІКОВАНА у ЦБІВхід на портал ЦБІЗаповнення та подача заяви про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації
Е-сервісиЄдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомогиДопомога на дітей ФОПДопомога при народженні дитиниСубсидіїСистема розрахунку пенсійного забезпеченняЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЄ-допомогаМуніципальна няняВідкриті дані України
Європейська та Євроатлантична інтеграціяУгода про асоціацію між Україною та ЄСПерелік директив ЄС та звіти Мінсоцполітики про їх виконанняПлан заходів Мінсоцполітики щодо імплементації Угоди про асоціаціюТехнічна допомога Європейської Комісії TWINNING, TAIEX TWINNINGЄвроатлантична інтеграція (НАТО)Міжнародні проектиЕкспертно-консультативна групаПроект ЄС - МОП "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці"Презентації
Формування життєстійкостіГромади до участі в Програмі життєстійкостіПоширені запитання-відповіді
ГромадянамСоціальні послугиРеєстр надавачів соціальних послугМатеринство, сім'я, дітиЗвернення громадянПублічна інформаціяПротидія торгівлі людьмиЗапобігання домашнього насильстваГендерна політикаБезоплатна правнича допомогаСоціальні гарантіїСанаторно-курортное лікуванняДецентралізація владиІнформація для переміщених осібРеформа МіністерстваВідкриті даніПакунок малюкаОсобам з інвалідністюГуманітарна допомогаДовідник безбар'єрностіБезбар’єрністьДії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеруєОздоровленняЯк отримати виплатиФормування життєстійкості
Гуманітарна допомогаНаціональний банк відкрив рахунок для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресіїNBU Opens Fundraising Account for Humanitarian Assistance to Ukrainians Affected by Russia’s AggressionІнтерактивна мапа благодійної допомоги
Інформація для переміщених осібНормативна базаВиплати на проживання для ВПОПитання- відповідіВізуальні матеріалиАлгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024пункт 2До пункту 3Алгоритм продовження виплат на проживання для ВПО з 1 березня 2024 р. за Заявоюпункт 2.2пункт 2.7пункт 2.4Куди подати заяву про отримання допомоги для ВПО
Особам з інвалідністюРеабілітаціяРеалізація норм Конвенції про права осіб з інвалідністюДержавна підтримка діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їх підприємствЗабезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітаціями)Опіка та піклування над повнолітніми особамиПрацевлаштуванняДеякі питання соціального захисту осіб з інвалідністюКаталог 2019Програма придбання спеціально обладнаних автомобілівРеабілітація дітей з інвалідністюЕлектронний кабінет особи з інвалідністюЩодо придбання залізничних квитків
КомандаЖолнович Оксана ІванівнаМарчак Дарія МиколаївнаТокарєва Уляна ДмитрівнаКошеленко Костянтин БорисовичНенюченко Наталія ВікторівнаПостоловська Ірина Олександрівна
Нормативно-правова базаЗвітність та статистикаІнформація для здобувачів та ліцензіатівПерелік суб'єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном
Реєстр дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуДержавна атестація дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуМережа діючих закладів оздоровлення та відпочинку
Материнство, сім'я, дітиМатеринствоСім`яДитинаСлужби у справах дітей в ОТГСоціально-психологічна реабілітація дітейЗахист смі"ї та дітейРаннє втручання
Міжнародна діяльністьЄвропейська та Євроатлантична інтеграціяМіжнародне співробітництвоБезвізовий режим Україна-ЄС
Міжнародне співробітництвоДовідки про застосування законодавстваМіжнародні проектиСпівробітництво з ООНСпівробітництво з МОПСпівробітництво з Радою ЄвропиКомітет з економічних, політичних, соціальних та культурних прав ООН
єОздоровленняПро послугу та право на послугуПро кошти та банківську карткуПро заклади, що надають послугуПроблемні питання
Нормативна базаНормативні актиПроекти нормативних актівРегуляторна політика
ОрганізаціямВолонтерствоСоціальне страхуванняПублічні закупівлі
Оздоровлення та відпочинок дітейМережа дитячих закладів оздоровлення та відпочинкуОздоровлення та відпочинок в ДП "УДЦ "Молода гвардія" та ДПУ "МДЦ"Артек"
Особам з інвалідністюПенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осібВиди пенсійПенсії військовослужбовцямПенсії громадянам, що за кордономПерерахунки пенсійСпростовуємо міфи про пенсійну системуПенсійне забезпечення осіб, які перемістилися у зв"язку із воєнними діямиДержавна соціальна допомогаКорисні посилання
Прес-центрНовиниМедіа про насВідеогалереяКонтакти для медіаЛюдина для людини
Про міністерствоКомандаПоложення про Міністерство соціальної політикиСтруктура апарату МіністерстваЕнергоефективністьКонтактиВідомстваВакансіїОчищення владиГромадська радаКонсультації з громадськістюМіжнародна діяльністьПрофспілка
Реформа МіністерстваРезультати конкурсу на посади фахівців з питань реформПерелік тестових питань
Про міністерствоПрес-центрНормативна базаОрганізаціямГромадянамЕ-сервісиЕ-даніПочуй менеПрацюй ВІЛЬНО!
Соціальні гарантіїПільгиПрацівникамГромадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиДітям війниВетеранам праціСоціальні стандартиЦентри захистуУчасникам революції гідності
Соціально-психологічна реабілітація дітейМетодичні ресурсиМережа закладів соціального захисту дітейСоціальні партнери
Установчі документиРегламентКерівництвоСтруктура
Установчі документиПоложення про Громадську раду
Відкриті даніПублічні закупівлі
Звернення громадянЗаконодавство щодо звернень громадянІнформація щодо звернень та прийому громадян
ДержбюджетЗакупівлі
ГоловнаОбговорення проектів нормативно-правових актівПро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!

Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися, через аккаунт у соціальній мережі «Facebook»

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами


Проект

 

Закон УкраЇни

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами

 

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  

1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40, ст. 356, із наступними змінами):

1) у статті 71:

у частині першій:

доповнити пунктом 31 такого змісту:

„31) укладати договори найму (оренди) нерухомого майна / транспортних засобів, щодо якого / яких у підопічного є право власності або право користування;”;

пункт 4 викласти в такій редакції:

,,вчиняти правочини щодо іншого цінного майна.”

доповнити частинами третьою і четвертою такого змісту:

„3. Орган опіки та піклування приймає рішення про надання чи відмову в наданні дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена, після перевірки стану забезпечення та дотримання прав та інтересів цієї особи, яка проводиться протягом одного місяця.

4. У разі відмови в наданні дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна недієздатної особи або особи, цивільна дієздатність якої обмежена, орган опіки та піклування звертається до нотаріуса стосовно накладення заборони відчуження такого майна, якщо органом опіки та піклування встановлено, що:

1) до суду подано заяву про звільнення опікуна або піклувальника такої особи від його обов’язків (або якщо таку заяву подано до органу опіки та піклування);

2) подані опікуном або піклувальником відомості, які суттєво впливають на прийняття рішення про надання дозволу на вчинення правочину чи відмову в його наданні, є неправдивими;

3) між опікунами або піклувальниками немає згоди стосовно вчинення правочину;

4) судом вирішується спір стосовно нерухомого майна, за дозволом на вчинення правочину щодо якого звернувся опікун або піклувальник;

5) вчинення правочину суперечить інтересам підопічного.”;

2) у   назві  та  тексті  глави 57 слова ,,довічне утримання  (догляд)” в  усіх відмінках і числах замінити словами ,,довічне утримання та догляд” у відповідному відмінку та числі;

3) у частині першій статті 744 слово ,,(або)” виключити;

4) частину першу статті 746 викласти в такій редакції:

,,1. Відчужувачем у договорі довічного утримання та догляду може бути дієздатна фізична особа.”;

5) частини першу, другу статті 749 викласти в такій редакції:

,,1. У договорі довічного утримання та догляду мають бути визначені усі види утримання (натуральне забезпечення, грошове забезпечення тощо), а також усі види догляду, якими набувач має забезпечувати відчужувача. При цьому в разі відсутності необхідності в догляді на момент укладення договору сторони можуть визначити, що догляд надаватиметься з моменту настання необхідності в ньому.

2. Спори, пов’язані з некоректним визначенням обов’язків набувача або з виникненням потреби в забезпеченні відчужувача іншими видами утримання та догляду, мають вирішуватись відповідно законодавства на засадах справедливості та розумності, а спірні умови договору мають тлумачитись на користь відчужувача.”;

6) статтю 750 викласти в такій редакції:

,,Стаття 750. Обов’язок набувача забезпечити відчужувача житлом

1. Набувач зобов’язаний забезпечити відчужувача житлом у будинку (квартирі), переданому (переданій) йому за договором довічного утримання та догляду, якщо такий будинок (така квартира) є у відчужувача єдиним житлом, та утримувати це житло у задовільному санітарному і технічному стані.

Набувач, за погодженням відчужувача, оформленим письмово, може забезпечити третю особу житлом у будинку (квартирі), переданому (переданій) йому за договором довічного утримання та догляду, якщо такий будинок (така квартира) є у відчужувача єдиним житлом.

У договорі має бути конкретно визначена та частина помешкання, в якій відчужувач або третя особа має право проживати.”;

7) статтю 751 викласти в такій редакції:

,,Стаття 751. Грошове забезпечення за договором довічного утримання та догляду

1. У разі визначення грошового забезпечення за договором довічного утримання та догляду, яке щомісячно має надаватись відчужувачу, таке грошове забезпечення має становити не менше ніж два розміри прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб.”;

8) частину другу статті 752 після слова ,,тривалість” доповнити словами ,,та якість”;

9) частину першу статті 756 викласти в такій редакції:

,,1. У разі розірвання договору довічного утримання та догляду у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором набувач  повертає  відчужувачу  майно,  яке  було  отримано  ним у власність,  а відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане.

У  такому   разі   витрати  набувача  на  утримання  та догляд відчужувача

не підлягають поверненню.”;

10)  частину п’яту статті 1224 доповнити абзацом такого змісту:

,,За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від визначеного законом обов’язку щодо утримання спадкодавця та здійснення догляду за ним, і при цьому також буде встановлено, що спадкодавець перебував на повному державному утриманні та отримував такий догляд в установі / закладі державної або комунальної форми власності, що надає соціальні послуги з догляду.”;

11) частину першу статті 1232 викласти в такій редакції:

,,1. Спадкоємці зобов’язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою (фізичною чи юридичною), на утримання, догляд, лікування та поховання (в разі його організації та забезпечення такими особами) спадкодавця.”.

2. У Законі України ,,Про нотаріат” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 39, ст. 383, із наступними змінами):

1) пункт 1 частини першої статті 40 викласти в такій редакції:

,,1) заповіти осіб, які перебувають на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров’я, а також осіб, які проживають в установах / закладах соціального захисту, що надають соціальну послугу стаціонарного догляду, посвідчені головними лікарями, їхніми заступниками з медичної частини або черговими лікарями цих лікарень, госпіталів, інших стаціонарних закладів охорони здоров’я, а також начальниками госпіталів, директорами або головними лікарями установ / закладів соціального захисту, що надають соціальну послугу стаціонарного догляду;”;

2) у статті 73:

абзац третій після слів „інтересів дитини,” доповнити словами „особи, яку визнано судом недієздатною чи такою, дієздатність якої обмежена,”;

абзац четвертий викласти в такій редакції:

,,при посвідченні договору довічного утримання та догляду;”;

3) статтю 74 після слів „майна дитини,” доповнити словами „особи, яку визнано судом недієздатною чи такою, дієздатність якої обмежена,”.

3. Статтю 14 Закону України ,,Про основи соціального захисту бездомних

осіб і безпритульних дітей” (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 27, ст. 226) викласти в такій редакції:

,,Стаття 14. Запобігання бездомності осіб похилого віку та осіб з інвалідністю

1. Місцеві  органи  виконавчої  влади,  органи  місцевого  самоврядування відповідно до своїх повноважень у сфері соціального захисту населення проводять роботу щодо запобігання випадкам незаконного відчуження житла і захисту майнових прав осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, зокрема, шляхом:

виявлення одиноких, одиноко проживаючих громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують догляду;

проведення серед громадян похилого віку та осіб з інвалідністю інформаційно-роз’яснювальної та просвітницької роботи щодо наслідків учинюваних ними правочинів з нерухомим майном;

забезпечення надання громадянам похилого віку та особам з інвалідністю безоплатної правової допомоги та правових послуг, у тому числі за місцем їхнього проживання (вдома), перед вчиненням такими особами правочинів з нерухомим майном;

вжиття інших заходів запобігання бездомності відповідно до законодавства.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування у разі потреби та за бажанням осіб похилого віку та осіб з інвалідністю забезпечують згідно із законодавством влаштування їх до відповідного закладу, який надає соціальні послуги з догляду, або організацію догляду за ними шляхом укладення із закладом державної або комунальної форми власності, який надає соціальні послуги з догляду, договору довічного утримання та догляду.

4. Статтю 28 Закону України ,,Про соціальні послуги” (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 18, ст. 73) доповнити частиною 10 такого змісту:

,,10. Члени сім’ї, які є спадкоємцями, але не виконували визначеного законодавством обов’язку щодо утримання отримувача соціальних послуг (спадкодавця) та догляду за ним, зобов’язані відшкодувати надавачу соціальних послуг державної або комунальної форми власності, що надає соціальні послуги з догляду, витрати на утримання, догляд, поховання (в разі його організації та забезпечення), якщо такий отримувач соціальних послуг перебував на повному державному утриманні.

Засновник надавача соціальних послуг державної або комунальної форми власності, що надає соціальні послуги з догляду, має право у строки, визначені Цивільним кодексом України, звернутись до суду з позовом до спадкоємців отримувача соціальних послуг (спадкодавця), які не виконували визначеного законом обов’язку щодо утримання отримувача соціальних послуг (спадкодавця) та догляду за ним, про відшкодування витрат на утримання та догляд за останні три роки та на поховання (в разі його організації та забезпечення).”.

ІІ. Прикінцеві та перехідні положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня,   наступного   за   днем    його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк із дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України.

 

 

            Голова

Верховної Ради України                                                                     

 

 


Додаткові матеріали



Обговорення

Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту:
0
Додано пропозицій:
0
Підтримка проекту:Так:0  Ні:0
Обговорення з 30 Березня 2021р. по 13 Квітня 2021р.

Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів