Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!
Про затвердження Порядку формування та ведення каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів
М І Н І С Т Е Р С Т В О
СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
________________________ №_________________
Про затвердження Порядку формування та ведення каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів
Відповідно до пункту 5 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 362), та пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування та ведення каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів, що додається.
2. Директорату соціального захисту прав осіб з інвалідністю (Полякова О. Ю.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Котика Є. Д.
Перший заступник Міністр Євген КОТИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
________________ № _______
ПОРЯДОК
формування та ведення каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів
I. Загальні положення
1. Цим Порядком визначено механізм формування та ведення каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів (далі – Каталог).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України „Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україніˮ, Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами).
3. Метою створення Каталогу є надання відкритого доступу особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі (далі – користувач) до актуальної інформації щодо технічних та інших засобів реабілітації (далі – ТЗР), якими може бути забезпечено зазначених осіб за кошти державного бюджету, для вибору необхідного ТЗР відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
Каталог дасть змогу користувачу отримувати інформацію щодо зовнішнього вигляду, технічних характеристик ТЗР та комплектувальних виробів для виготовлення протезно-ортопедичних виробів (далі – комплектувальні вироби), зокрема їх класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками, а також стосовно виробника / постачальника ТЗР та комплектувальних виробів.
4. Каталог міститиме систематизовану інформацію щодо ТЗР та комплектувальних виробів підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають, ремонтують, проводять технічне обслуговування ТЗР, відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним наказом Міністерства соціальної політики України від 09 серпня 2016 року № 871 „Деякі питання придбання технічних та інших засобів реабілітаціїˮ, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02 вересня 2016 року за № 1211/29341 (далі – підприємства), і продукція яких відповідає технічним характеристикам, установленим наказом Міністерства соціальної політики України від 17 березня 2021 року № 134 „Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операціїˮ, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01 квітня 2021 року за № 429/36051 та показникам надійності та безпеки, встановленим міжнародними або національними стандартами (для комплектувальних виробів).
Інформація про ТЗР серійного виробництва систематизується в розділах Каталогу відповідно до Переліку технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами) Опис ТЗР, відповідно до їх класифікаційних угруповань визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 17 березня 2021 року № 134 „Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операціїˮ, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01 квітня 2021 року за № 429/36051.
Інформація про комплектувальні вироби для індивідуальних ТЗР систематизується в розділах Каталогу відповідно до функціональних, конструктивних характеристик, ступеню мобільності тощо.
Інформація вноситься у відповідні розділи Каталогу на підставі документу що підтверджує відповідність показникам надійності та безпеки, встановленим міжнародними або національними стандартами, виданого компетентним органом в галузі підтвердження відповідності ТЗР, акредитованим Національною агенцією акредитації України, або документу, що підтверджує відповідність заявлених функціональних характеристик та оснащення вимогам встановленим наказом Мінсоцполітики від 17.03.2021 № 134 „Про затвердження порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції”, виданий компетентним органом в галузі підтвердження відповідності ТЗР, акредитованим Національною агенцією акредитації України.
5. Формування та ведення Каталогу здійснюється Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності (далі – УкрНДІпротезування).
6. Фінансування технічної підтримки, оновлення програмного забезпечення, формування та ведення Каталогу проводиться в межах видатків, передбачених УкрНДІпротезування на науково-технічні розробки.
II. Процедура формування та ведення Каталогу
7. УкрНДІпротезування вносить інформацію до Каталогу на підставі заявки про включення ТЗР до Каталогу наведеної в додатку 1 від підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам, та заявки від підприємств виробників/постачальників комплектувальних виробів про включення комплектувальних виробів до Каталогу на підставі заявки за формою наведеною в додатку 2.
До відповідних заявок для підтвердження зазначених у них даних додаються:
фотографії ТЗР та/або комплектувального виробу, зроблені з дотриманням необхідної для чіткого та якісного зображення роздільної здатності фото відповідно до вимог визначених у додатку 3;
для ТЗР:
документ, що підтверджує відповідність заявлених функціональних характеристик та оснащення вимогам встановленим наказом Мінсоцполітики від 17.03.2021 № 134 „Про затвердження порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції”, виданий компетентним органом в галузі підтвердження відповідності ТЗР, акредитованим Національною агенцією акредитації України;
для комплектувальних виробів:
документ, що підтверджує відповідність заявлених функціональних та конструктивних ознак комплектувальних виробів, виданий компетентним органом в галузі підтвердження відповідності ТЗР, акредитованим Національною агенцією акредитації України;
заповнений виробником/постачальником опис технічних характеристик комплектувальних виробів.
Якщо такі документи попередньо подавались до УкрНДІпротезування для встановлення відповідності підприємства кваліфікаційним вимогам або при підтвердженні показників надійності та безпеки комплектувальних виробів, вони можуть бути використані для підтвердження зазначених у заявках даних.
Усі документи, підписані керівником підприємства, подаються в електронному вигляді (скановані копії документів або документи в електронній формі, підписані із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відповідно до вимог Закону України “Про електронні довірчі послуги”). Якщо зазначені документи містять інформацію іноземною мовою підприємству необхідно надавати офіційний переклад цих документів.
Якщо подані документи містять невідповідну один одному інформацію, УкрНДІпротезування протягом трьох робочих днів інформує підприємство про виявлену невідповідність, необхідність усунення недоліків і подання інформації повторно.
8. Каталог формується шляхом створення відповідних проектів сторінок Каталогу та внесення інформації про ТЗР, а також інформації про комплектувальні вироби відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками таких виробів за формою наведеною в додатку 4.
УкрНДІпротезування щомісячно актуалізує інформацію, що міститься в Каталозі.
9. УкрНДІпротезування протягом десяти робочих днів з дня подачі підприємством заявки вносить інформацію до Каталогу.
10. Відомості про ТЗР, що містяться в Каталозі, вилучаються УкрНДІпротезування протягом десяти робочих днів з дня видання наказу Міністерства соціальної політики України про:
виключення підприємства з Переліку підприємств, що відповідають кваліфікаційним вимогам на виготовлення, постачання, ремонт та технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації (далі – Перелік);
виключення ТЗР з Переліку.
Відомості про комплектувальні вироби, що містяться в Каталозі, вилучаються УкрНДІпротезування протягом десяти робочих днів з дня надходження інформації від виробника/постачальника комплектувальних виробів про зняття з виробництва або припинення постачання комплектувальних виробів.
11. Каталог розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України з можливістю доступу до нього через посилання на офіційних веб-сайтах структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, центрів надання адміністративних послуг, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та його територіальних відділень, через електронний кабінет особи з інвалідністю.
12. Каталог ведеться державною мовою у загальнодоступному та придатному для роздрукування форматі.
Генеральний директор
Директорату соціального захисту
прав осіб з інвалідністю Оксана ПОЛЯКОВА
Додаткові матеріали
Обговорення
Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту: | 6 |
Додано пропозицій: | 0 |
Підтримка проекту: | Так:0 Ні:6 |
Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів