Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2022 р. №
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
2. Міністерству економіки, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству соціальної політики, Державній службі з питань праці та Пенсійному фонду України у тримісячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2022 р. №
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. № 442 „Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці” (ЗП України, 1992 р., № 9, ст. 211; Офіційний вісник України, 2016 р., № 86, ст. 2815):
1) у вступній частині слова „Відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення” виключити;
2) пункти 2 – 4 викласти в такій редакції:
„2. Установити, що відповідно до статті 114 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” результати атестації робочих місць за умовами праці використовуються для визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 60, ст. 2044), а також пенсію, що може встановлюватися підприємствами та організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв, професій і посад залежно від умов праці.
Результати атестації також можуть використовуватися підприємствами та організаціями для надання пільг і компенсацій за важкі та шкідливі умови праці, передбачених законодавством.
3. Роботодавці незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання проводять атестацію робочих місць, визначають за її результатами перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад та показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та ознайомлюють з ним працівників.
4. Міністерству економіки надавати роз’яснення щодо порядку проведення атестації робочих місць, Міністерству охорони здоров’я здійснювати методичне керівництво шляхом проведення гігієнічного оцінювання умов праці.”;
3) у Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженому зазначеною постановою:
пункт 2 викласти в такій редакції:
„2. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у сфері реалізації прав на здорові та безпечні умови праці, пенсію за віком на пільгових умовах, пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці, що надаються в порядку, визначеному законодавством.”;
у пункті 3 слово „Мінсоцполітики” замінити словом „Мінекономіки”;
пункт 4 доповнити абзацами такого змісту:
„У разі неможливості проведення у зазначені строки атестації робочих місць у зв’язку з установленням Кабінетом Міністрів України карантину та запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів, що передбачають заборону або обмеження діяльності підприємств, установ та організацій, на яких повинна проводитися атестація робочих місць або які залучаються до проведення атестації робочих місць, чи тимчасову заборону ведення окремих видів діяльності, строк дії попередньої атестації продовжується на період заборони або обмеження діяльності підприємств чи тимчасової заборони ведення окремих видів діяльності, але не більше ніж на 90 днів із дня скасування карантину.
У разі неможливості проведення у зазначені строки атестації робочих місць через форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), передбачені Законом України „Про торгово-промислові палати в Україніˮ, строк дії попередньої атестації продовжується до закінчення дії обставин непереборної сили.ˮ;
у пункті 6:
абзац сьомий викласти в такій редакції:
„визначення (підтвердження) права працівників на пенсію за віком на пільгових умовах, скорочену тривалість робочого тижня, щорічні додаткові відпустки, пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці, що надаються в порядку, визначеному законодавством;ˮ;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
„визначення заходів для усунення шкідливих виробничих факторів, що впливають на здоров’я працівників. У разі неможливості усунення зазначених факторів визначаються заходи з мінімізації їх впливу.”;
в абзаці першому пункту 7 та пункті 8 слово „Мінсоцполітики” замінити словом „Мінекономіки”;
пункти 9 і 10 викласти в такій редакції:
„9. За результатами атестації робочих місць визначається перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом підприємства, організації, надається для ознайомлення працівникам, яких він стосується, і зберігається протягом 50 років.
Відомості з наказу щодо права на пенсію за віком на пільгових умовах стосовно кожного працівника вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, затвердженому Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики. На вимогу працівника витяг з наказу надається йому особисто.
10. Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці та оздоровлення працівників і під час визначення (підтвердження) права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільги та компенсації за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій щодо внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із важкими та шкідливими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, скорочену тривалість робочого тижня, щорічні додаткові відпустки, інші пільги та компенсації, визначені законодавством.”.
2. У тексті постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. № 1290 „Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці” (Офіційний вісник України, 1997 р., число 48, с. 22; 2016 р., № 86, ст. 2815) слова „Міністерство соціальної політики” в усіх відмінках замінити словами „Міністерство економіки” у відповідному відмінку.
3. У тексті постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. № 163 „Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня” (Офіційний вісник України, 2001 р., № 9, ст. 352; 2016 р., № 86, ст. 2815) слова „Міністерство соціальної політики” в усіх відмінках замінити словами „Міністерство економіки” у відповідному відмінку.
4. У постанові Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461 „Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 60, ст. 2044):
1) доповнити постанову пунктом 21 такого змісту:
„21. Установити, що пропозиції щодо внесення змін до списків, затверджених пунктом 1 цієї постанови, готуються Державною службою з питань праці на підставі обґрунтованих клопотань підприємств та організацій або центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать такі підприємства та організації, погоджуються із Міністерством охорони здоров’я, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, всеукраїнськими галузевими профспілками та об’єднаннями роботодавців і подаються Мінсоцполітики до Кабінету Міністрів України.”.
2) пункт 3 після слів „цією постановою” доповнити словами „ , в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах”.
Додаткові матеріали
Обговорення
Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту: | 0 |
Додано пропозицій: | 0 |
Підтримка проекту: | Так:0 Ні:0 |
Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів