Щоб брати участь у громадському обговоренні проектів потрібно авторизуватися!
Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України
Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України
та Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України
І. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до Кримінально-виконавчого кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 3–4, ст. 21, із наступними змінами) такі зміни:
1) частину другу статті 601викласти в такій редакції:
“2. Засуджені, крім осіб, яких засуджено до обмеження волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частинами другою, третьою статті 109 Кримінального кодексу України, мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.
Призначення та отримання пенсії особам, яких засуджено до обмеження волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частинами другою, третьою статті 109 Кримінального кодексу України, здійснюється після відбуття покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого зазначеною статтею.
Адміністрація виправного центру, яка виконує покарання, інформує Пенсійний фонд України про пенсіонерів, яких засуджено до обмеження волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частинами другою, третьою статті 109 Кримінального кодексу України, не пізніше трьох днів після їх прибуття до виправного центру.”;
2) частину другу статті 122 викласти в такій редакції:
“2. Засуджені, крім осіб, яких засуджено до позбавлення волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 109, статтями 110, 111 або частинами третьою – восьмою статті 1111 Кримінального кодексу України, мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.
Призначення та отримання пенсії особам, яких засуджено до позбавлення волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 109, статтями 110, 111 або частинами третьою – восьмою
статті 1111 Кримінального кодексу України, здійснюється після відбуття покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого зазначеними статтями.
Адміністрація установи виконання покарань, яка виконує покарання, не пізніше трьох днів після отримання судового рішення інформує Пенсійний фонд України про пенсіонерів, яких засуджено до позбавлення волі за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 109, статтями 110, 111 або частинами третьою – восьмою статті 1111 Кримінального кодексу України.”.
2. Кримінальний процесуальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9–13, ст. 88, із наступними змінами) доповнити
статтею 2811 такого змісту:
“Стаття 2811. Інформування Пенсійного фонду України про розшук підозрюваного
Слідчий, прокурор під час досудового розслідування кримінальних правопорушень у триденний термін повідомляють Пенсійний фонд України про пенсіонерів, які набувають процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого (підсудного) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтями 109, 110, 111 або частинами третьою – восьмою
статті 1111 Кримінального кодексу України, місцезнаходження яких невідоме, або які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України чи за межами України та / або оголошені в розшук.”.
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Голова
Верховної Ради України
Зауваження та пропозиції до проекту акта приймаються протягом 15 днів з дня оприлюднення проекту на електронну пошту r.v.poliukhovych@mlsp.gov.ua (відповідальна особа: Руслана Полюхович, державний експерт експертної групи з питань солідарної системи пенсійного страхування).
Додаткові матеріали
Обговорення
Кількість користувачів, що приймають участь в обговорюванні проекту: | 0 |
Додано пропозицій: | 0 |
Підтримка проекту: | Так:0 Ні:0 |
Всі Обговорення проектів нормативно-правових актів